Jarosław Czernysz nie zagra wiosną w niebiesko-czerwonych barwach.

19-letni skrzydłowy Polonii Bytom, Jarosław Czernysz, w rundzie wiosennej Haiz IV ligi sezonu 2018/10 nie będzie występował w drużynie trenera Marcina Domagały. Zawodnik dostał „zielone światło”, aby najbliższe pół roku spędzić na wypożyczeniu w innym klubie. Młody pomocnik związany jest z naszą drużyną kontraktem, który obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

 

Jarosław Czernysz w Bytomiu pojawił się 3 lata temu, kiedy to zamienił Rzeszów na Bytom, dołączając do młodzieżowych grup naszego klubu. Dynamiczny skrzydłowy Polonii szybko przekonał do siebie sztab szkoleniowy pierwszej drużyny, w efekcie czego w sezonie 2017/2018 dołączył do drużyny seniorskiej, która rozpoczynała pod wodzą trenera Jacka Trzeciaka przygotowania do startu w rozgrywkach Haiz IV ligi. Po zakończeniu sezonu 2017/2018 Bytomski Sport Polonia Bytom postanowił przedłużyć obowiązujący z zawodnikiem kontrakt do 2020 roku. Pod wodzą trenera Marcina Domagały w rundzie jesiennej sezonu 2018/2019, pomimo dobrego początku, zawodnik wraz z biegiem czasu otrzymywał coraz mniej szans na zaprezentowanie swoich umiejętności na boisku.  Ostatecznie Czernysz w obecnych rozgrywkach zaliczył 12 występów, przebywając na boisku łącznie przez 554 minuty.

To już praktycznie przesądzone, że Jarosława Czernysza nie ujrzymy w drużynie Polonii w nadchodzących miesiącach. Zgodnie z ustaleniami, zawodnik nie stawił się na poniedziałkowym treningu, ponieważ otrzymał „zielone światło” na poszukiwanie klubu, w którym w nadchodzących miesiącach będzie występować. Warto podkreślić, iż zawodnik otrzymał zgodę jedynie na półroczne wypożyczenie. Obecnie Czernysz przebywa na testach w zespole KS Piast Tuczempy, który występuje w rozgrywkach IV ligi Podkarpackiej.

 

„W drużynie z Bytomia występuję już od kilku lat. Nie było łatwo w młodym wieku opuścić Rzeszów i zaaklimatyzować się na Górnym Śląsku, jednak po czasie poczułem się tutaj jak w domu. W poprzednim sezonie byliśmy bardzo blisko celu, jakim niewątpliwie był awans do III ligi. W obecnych rozgrywkach w drużynie zaszła mała rewolucja. Pomimo udanego początku rozgrywek, w kolejnych miesiącach widziałem, jak spada zaufanie sztabu szkoleniowego wobec mojej osoby. Ze strony trenera nie czułem już takiego wsparcia, jakie otrzymywałem na początku, dlatego zdecydowałem, że w najbliższych miesiącach muszę zmienić otoczenie, aby nabrać dystansu do obecnej sytuacji, ale także, aby móc regularnie liczyć na występy. Mam nadzieję, że powrót i półroczna gra w rodzinnych stronach sprawi, że wrócę do Bytomia silniejszy”. – W takich słowach Jarosław Czernysz podsumował swoją aktualną sytuację.

 

Najbliższe dni pokażą, w którym miejscu na najbliższe miesiące zakotwiczy perspektywiczny pomocnik naszej drużyny. Za pośrednictwem naszej strony internetowej będziemy Państwa informować o zmianach kadrowych, które zachodzą w drużynie dwukrotnego Mistrza Polski.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę