Pora nadrobić zaległości. Już jutro mecz ze Skrą Częstochowa

Nasza drużyna już jutro wznowi walkę o ligowe punkty. Polonistów czeka zaległy mecz z rundy jesiennej przeciwko Skrze Częstochowa.

Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie pomiędzy Polonią a Skrą miało odbyć się 2 grudnia 2023 r., ale z uwagi na złe warunki pogodowe został on przełożony. W związku z tym obie drużyny tym spotkaniem zainaugurują powrót do walki o ligowe punkty.

Skra Częstochowa z licznymi zmianami

Skra podobnie jak nasz zespół nie próżnowała w okresie przygotowawczym. Ekipa z Częstochowy rozegrała 5 sparingów, w których odnotowała dwie wygrane z LKS-em Goczałkowice Zdrój i rezerwami Śląska Wrocław. Oprócz tego zespół Konrada Geregi zremisował z GKS-em Jastrzębie i GKS-em Bełchatów, a także przegrał z MKS-em Kluczbork.

Zima przy ul. Loretańskiej była także intensywna w kontekście transferowym. Ze Skrą pożegnało się aż 7 zawodników, w głównej mierze takich, którzy posiadają doświadczenie w seniorskiej piłce. Piotr Nocoń, Adam Olejnik, a także Adam Mesjasz będą występować w rezerwach Rakowa Częstochowa. Dawid Wojtyra zasilił MKS Kluczbork, Zbigniew Wojciechowski Rekord Bielsko – Biała, a Mateusz Malec GKS – Bełchatów.

Najważniejsza w kontekście naszego klubu jest natomiast osoba Karola Szymkowiaka. Golkiper wiosną będzie bronił dostępu do bramki Królowej Śląska i już w pierwszym oficjalnym meczu spotka się z dawnymi kolegami. Jeżeli chodzi o wzmocnienia, to nasi jutrzejsi rywale zakontraktowali Macieja Masa z Sandencji oraz Kacpra Gziełę z Pogoni Grodzisk. W ramach wypożyczeni zespół zasilił Natan Dzięgielewski z GKS-u Tychy i Mateusz Kaczmarek z Wisły Puławy.

Skra zakończyła rundę jesienną na 9. miejscu w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Polonia będzie miała w tym starciu coś do udowodnienia bowiem podczas pierwszego starcia w ramach trwającego sezonu lepsi okazali się częstochowianie wygrywając 1:0 na własnym obiekcie po bramce Tobiasza Kubika w końcówce spotkania.

Udowodnić dobrą dyspozycję

Niebiesko – czerwoni w tym spotkaniu będą chcieli przełożyć dobrą formę z meczów sparingowych na grunt ligowych. Bytomianie na 10 meczów kontrolnych 4 wygrali, 4 zremisowali i dwa przegrali. Okres przygotowawczy został zakończony w ubiegłą niedzielę grami z Piastem Gliwice oraz KS Unią Turzą Śląska zakończone odpowiednio wynikami 1:1 oraz 4:1.

W składzie Królowej Śląska możemy spodziewać się występu nowych twarzy. Przypomnijmy, że zimą zespól wzmocnili: Kamil Wojtyra, Dawid Brzozowski, Bartosz Farbiszewski, Jakub Pochcioł, Patryk Romanowski, Sebastian Steblecki, a także wspomniany wcześniej Szymkowiak.

Trener Tomczyk będzie musiał sobie nadal radzić bez kapitana Norberta Radkiewicza. Dobrą wiadomością jest to, że po kontuzjach do pełnych treningów wrócili Maksymilian Cichocki, a także Dominik Konieczny.

Mecz Polonia Bytom – Skra Częstochowa odbędzie się jutro tj. 17 lutego 2024 r. Sędzią spotkania będzie Paweł Horożaniecki. Pierwszy gwizdek został zaplanowany na 15.00.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę