Kamil Wójcik oraz Denis Dudek wypożyczeni do ligowych beniaminków

Dwaj młodzi zawodnicy Polonii Bytom: Kamil Wójcik oraz Denis Dudek, zostali na sezon 2022/2023 wypożyczeni do innych klubów. Posiadający jeszcze przez kolejny rok status młodzieżowca zawodnicy wzmocnią odpowiednio Polonię Nysa oraz Dramę Zbrosławice, a więc tegorocznych beniaminków kolejno III oraz IV ligi.

 

Obaj nasi młodzi zawodnicy w poszukiwaniu większej ilości minut na boisku zostają wypożyczeni do klubów, w których będą mieli realną szansę na regularną grę. Nabywanie ligowego doświadczenia to zarówno dla Kamila, jak i Denisa, a więc obu zawodników z rocznika 2003, szansa na zaznajomienie się szerzej z piłką seniorską.

 

Kamil Wójcik to wychowanek Polonii Bytom. W sezonie 2020/2021 zanotował on debiut na III-ligowych boiskach, łącznie występując na tym poziomie rozgrywkowym w siedmiu spotkaniach. W minionych rozgrywkach defensywny pomocnik regularnie reprezentował drużynę Juniorów Starszych. W kilku spotkaniach ligowych trafiał również do meczowej osiemnastki Pierwszej Drużynie, w której jednak nie udało mu się w zeszłym sezonie wystąpić. Zbrosławicka drużyna to tegoroczny mistrz bytomsko-zabrzańskiej ligi okręgowej. W jej zespole grają byli zawodnicy Polonii, tacy jak Marcin Lachowski, Jakub Belica, Adam Fic czy Piotr Makowski.

 

 

Denis Dudek z kolei do drużyny Juniora Starszego Polonii Bytom trafił przed sezonem 2021/2022 z młodzieżowych zespołów Ruchu Chorzów. Ofensywny gracz na wypożyczenie trafia do Polonii Nysa, w więc wraca w swoje rodzinne strony, gdyż Denis pochodzi właśnie z południowego krańca województwa Opolskiego. 19-letni Dudek zaliczył w kwietniu debiut na poziomie III ligi w wygranym przez naszą drużynę meczu ze Stalą Brzeg, wcześniej czyniąc postępy w zespole prowadzonym przez duet trenerski Tomasz Włoka – Wojciech Mróz. Denisa oglądaliśmy w zeszłym sezonie jeszcze w meczu ligowym z Rekordem Bielsko-Biała, stąd licznik III-ligowych występów obecnie wynosi dwa mecze. Wypożyczenie Denisa sprawi, że w sezonie 2022/2023 z pewnością młody zawodnik spędzi na boiskach III ligi znacznie więcej minut.

 

 

Naszym młodzieżowcom życzymy zbierania jak najwięcej minut na boiskach w najbliższym sezonie oraz nabierania niezbędnego doświadczenia!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę