Kapitan dalej w grze! Dawid Krzemień zostaje w Polonii!

Rodowity bytomianin, wychowanek naszego Klubu, aż w końcu kapitan Polonii Bytom – Dawid Krzemień, podpisał nową umowę z zespołem dwukrotnych mistrzów Polski, która będzie obowiązywała aż przez trzy, najbliższe sezony!

 

Dawid Krzemień to autor pierwszej, ligowej bramki dla Polonii Bytom w zakończonych nie tak dawno rozgrywkach. Była to jego pierwsza z jedenastu bramek, które łącznie zdobył dla swojego zespołu w sezonie ligowym 2021/2022. Wychowanek Polonii w minionych rozgrywkach najczęściej, bo aż 32 razy pojawiał się na placu gry w zespole niebiesko-czerwonych i jak na kapitana przystało, w wielu przypadkach jego bramki, zdobywane szczególnie pod koniec meczu, przesądzały o zwycięstwie Królowej Śląska. Razem, jedna z czołowych postaci Polonii, ma już na swoim koncie blisko 150. występów w barwach ukochanego Klubu i nie mamy wątpliwości, że ta bariera zostanie w najbliższym czasie przełamana.

 

Charakter Dawida znamy nie od dziś i wiemy, jak bardzo walecznym jest zawodnikiem. Co czuł nasz wychowanek po przedłużeniu umowy z Klubem? – Po przerwie spowodowanej wyjazdem za granicę, był to mój trzeci rok w Polonii z rzędu. Doskwiera mi uczucie złości, gdyż miałem zaplanowany na ten czas cel, którego niestety nie udało się nam zrealizować. Z drugiej strony oczywiście się cieszę, bo Polonia to mój dom. Bardzo dobrze się tutaj czuję – skwitował Dawid Krzemień. Przed naszym kapitanem czwarty, kolejny sezon gry w Polonii. Dawid na boiskach III ligi zdobywał kolejno 3, 8, aż w końcu ostatnio 11 bramek, zatem jesteśmy przekonani, że przed naszym zawodnikiem kolejne udane spotkania. – Swoimi najbliższymi występami chciałbym dawać radość sobie, swojej rodzinie oraz kibicom. Chciałbym wygrywać jak najwięcej meczów, aby na koniec sezonu można było popatrzeć w tabelę i powiedzieć, że wykonaliśmy dobrą robotę – podsumował nasz rozmówca, który jest najlepszym przykładem budowania solidnego, opartego na związanych z Bytomiem zawodników, gdyż Dawid w zespole Polonii przebywać będzie co najmniej przez trzy, kolejne sezony.

 

Dawid, cieszymy się niezmiernie, że zostajesz z nami. Życzymy Ci kolejnych, wielu udanych spotkań w niebiesko-czerwonych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę