Kieruj się do Gorzowa Wielkopolskiego – wiosenna inauguracja Polonistów

Mecze kontrolne nigdy nie zastąpią emocji związanych z meczami o ligowe punkty. Po trzech miesiącach oczekiwania, wreszcie będziemy mogli znów cieszyć się z rywalizacji o punkty przez naszą drużynę. Na inaugurację piłkarskiej wiosny, Polonia Bytom uda się do odległego Gorzowa Wielkopolskiego na najdalszy wyjazd rundy rewanżowej.

 

Długo czekaliśmy na powrót do ligowej piłki. O tydzień dłużej czekano natomiast w Zielonej Górze oraz właśnie Gorzowie Wielkopolskim. To właśnie pomiędzy tymi dwiema drużynami, stanowiący ostatnią część ostatniej kolejki rundy jesiennej mecz, został z uwagi na opady śniegu odwołany. Z tego względu gospodarze przystępują do sobotniego spotkania z trzynastego miejsca w tabeli (18 zdobytych punktów), mając świadomość, że ich pozycja mogła ulec jeszcze w listopadzie polepszeniu. Podopieczni trenera Mateusza Konefała nie mieli szczęścia również przed samym rozpoczęciem rundy wiosennej, gdyż z planu “wypadł” im ostatni mecz kontrolny. Gorzowianie mieli zmierzyć się w próbie generalnej przez ligową inauguracją z Polonią Środa Wielkopolska, jednak ich rywal zrezygnował z przyjazdu na mecz, stąd nasi rywale musieli rozegrać jedynie grę wewnętrzną. Wartę przed rundą rewanżową wzmocniła dwójka zawodników. Są nimi dwaj 19-latkowie: Aiki Tsugami oraz Kacper Wojtyszyn. Pierwszy to gracz rodem z Japonii, gdzie grywał w zespołach uniwersyteckich, natomiast drugi to boczny obrońca, pozyskany zimą z Unii Janikowo. Dla gospodarzy sobotni mecz będzie ósmym w tym sezonie w roli gospodarzy. Co ciekawe, zanotowali oni jesienią u siebie cztery remisy oraz trzy porażki, co czyni ich jedną z dwóch drużyn, które nie zanotowały jeszcze w tym sezonie zwycięstwa przed własną publicznością. Najlepszym strzelcem gorzowskiego zespołu jest obecnie napastnik Paweł Krauz, autor sześciu bramek.

 

Pierwszy mecz o punkty po tak długiej przerwie zawsze jest wielką niewiadoma. Poloniści po serii wartościowych meczów kontrolnych zimowego okresu przygotowawczego są głodni gry i kolejnych zwycięstw. Rok temu nasza drużyna do rundy rewanżowej przystępowała z trzeciej pozycji w tabeli i stratą pięciu punktów do ówczesnego lidera, LKS-u Goczałkowice-Zdrój. Dziś pozycja wyjściowa do ataku na pierwsze miejsce jest nieco lepsza. Do liderującego Rakowa II Częstochowa tracimy cztery punkty, lecz do zniwelowania tej różnicy podopieczni trenera Adama Burka mają jeszcze sporo czasu. Dla Niebiesko-Czerwonych sobotni mecz będzie dziesiątym spotkaniem wyjazdowym w sezonie. Bilans meczowy przemawia zdecydowanie na konto wygranych, gdyż pięciokrotnie z delegacji wracaliśmy w tym sezonie z kompletem punktów, notując również jeden remis oraz dwie porażki. Na Ziemię Lubuską powracamy po dwóch rozegranych tam wcześniej spotkaniach. Oba nie były dla nas łatwe, bowiem ciągle w pamięci mamy spotkania w Zielonej Górze oraz Gubinie, gdzie w obu meczach dopiero w ostatnich minutach spotkania udało się najpierw zdobyć punkt z wymagającą Lechią, a następnie pokonać Carinę. Mamy nadzieję, że również i tym razem ostatnie i co najważniejsze, decydujące słowo w meczu, będzie należeć do zespołu Królowej Śląska!

 

Pierwszy mecz w sezonie pomiędzy obiema drużynami padł łupem Polonistów. Na stadionie w Bytomiu-Szombierkach, nasza drużyna zaaplikowała rywalom cztery bramki, nie tracąc przy tym ani jednej. Do siatki rywali trafiali wówczas Dawid Wolny (dwukrotnie), Michał Bedronka oraz Filip Żagiel. Po powrocie zespołu gospodarzy na czwarty poziom rozgrywkowy, Niebiesko-Czerwoni mierzyli się na wyjazdach z Wartą dwukrotnie i oba te spotkania zostały przez naszą drużynę wygrane. W sezonie 2020/2021 wygraliśmy 3:0 po bramkach Adama Żaka (dwie) oraz Filipa Żagla, natomiast w ubiegłym roku trzy punkty powędrowały do Bytomia dzięki trafieniom Konrada Andrzejczaka oraz Dominika Koniecznego.

 

Mecz pierwszej kolejki rundy rewanżowej z udziałem Warty Gorzów Wielkopolski oraz Polonii Bytom poprowadzi jako sędzia główny pan Piotr Bieniek ze Szczecina. Będzie to jego szóste spotkanie na poziomie 3. ligi w tym sezonie. Do tej pory aż pięciokrotnie w meczach prowadzonych przez sędziego Bienka wygrywali gospodarze, raz natomiast padł remis. Mamy nadzieję, że w sobotę będziemy świadkami zwycięstwa drużyny przyjezdnej, która przełamie meczów wygranych przez gospodarzy. W tym sezonie arbiter z północno-zachodnich krańców naszego kraju nie prowadził jeszcze meczu ani z udziałem Polonii, ani Warty.

 

Oficjalny bukmacher Polonii Bytom, firma Superbet, również i wiosną będzie zachęcać pełnoletnich sympatyków Polonii Bytom do swojej zabawy. Jak wyglądają zatem jego propozycje odnośnie sobotniego meczu? Kurs na wygraną Niebiesko-Czerwonych w Gorzowie Wielkopolskim wyceniany jest przez Superbet na 1.53. Za każdą wpłaconą złotówkę na remis, Superbet wypłaci Wam 4.20. Kurs na zwycięstwo gospodarzy w sobotnim meczu wynosi natomiast 5.50. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Warta Gorzów Wielkopolski – Polonia Bytom, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

18. kolejka (04.03.2023 r)

AstroEnergy Warta Gorzów Wlkp. – BS Polonia Bytom

ul. Olimpijska 1, Gorzów Wielkopolski

godz. 14:00

Transmisja: Warta Gorzów TV.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę