Kolejny akcent z Bytomia w sztabie Reprezentacji Polski

W sztabie Reprezentacji Polski ekipa „bytomska” ewidentnie się rozrasta. Selekcjoner Michał Probierz podjął współpracę z kolejnym trenerem, który ma za sobą przeszłość w barwach Polonii.

Reprezentacja Polski prowadzona przez Michała Probierza udanie zakończyła baraże o awans na Mistrzostwa Europy w Niemczech. Przypomnijmy, że w decydujących spotkaniach Biało – Czerwoni pokonali Estonię 5:1, a następnie po rzutach karnych wygrali w Cardiff z Walią. Bohaterem tamtego mecz z całą pewnością został Wojciech Szczęsny, który obronił piątką jedenastkę wykonywaną przez Daniela Jamesa.

Trzeci akcent z Bytomia

Wśród sztabu Reprezentacji Polski oprócz urodzonego w Bytomiu selekcjonera, który dwukrotnie prowadził Polonię znajduje się także Robert Góralczyk pełniący funkcję drugiego trenera. W sezonie 2005/2006 był on asystentem Probierza w drużynie Królowej Śląska, a w sezonie 2010/2011 samodzielnie prowadził bytomską ekipę.

W ramach przygotowań do wspomnianego Euro 2024 selekcjoner zdecydował się na zmiany w sztabie szkoleniowym. Do zespołu dołączyły cztery nowe twarze: Marcin Dorna, Bartłomiej Zalewski, Marcin Włodarski, a także Daniel Wojtasz.

Ostatni z wymienionych również ma za sobą przeszłość w naszym klubie. Od października 2011 roku do czerwca 2014 piastował funkcję asystenta, natomiast w 2019 roku pracował w Akademii Polonii Bytom. Wojtasz w ramach nowej roli będzie zajmować się analityką.

Życzymy powodzenia!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę