Kolejny rok działalności drużyny Oldbojów Polonii Bytom

W nowy rok z pozytywnym nastawieniem wskoczyła również nasza drużyna Oldbojów. Niebiesko-Czerwoni nie mieli sobie równych w jesiennych rozgrywkach organizowanych przez Podokręg Bytom i w każdym meczu prezentowali się z bardzo dobrej strony. Podsumujmy w takim razie wyczyny naszego zespołu w przeciągu ostatnich miesięcy.

 

Podczas rundy jesiennej Podokręg Bytom zorganizował trzy turnieje Oldbojów. O wynikach Niebiesko-Czerwonych w dwóch pierwszych turniejach informowaliśmy w poprzednich wiadomościach. Przypomnieć należy ostatni turniej, który odbył się pod koniec października ubiegłego roku. Nasza drużyna na obiekcie przy ul. Piłkarskiej rywalizowała z Unią Strzybnica oraz Przyszłością Nowe Chechło. Podopieczni grającego trenera Janusza Małka najpierw pokonali zespół z dzielnicy Tarnowskich Gór 6:3, a następnie odnieśli kolejną wygraną, pokonując graczy z Nowego Chechła 4:0. Oznacza to, iż z dorobkiem dwóch zwycięstw nasza drużyna zwyciężyła w turnieju, a łącznie okazała się najlepsza aż w sześciu meczach. – Na każdy dzień meczowy organizowaliśmy się w maksymalnie 10-12 osób, co w zupełności wystarczało do rozegrania fajnych zawodów – powiedział nam jeden z grających zawodników Polonii, Krzysztof Krzywonos.

 

 

Nasza drużyna już od dawna stara się aktywnie uczestniczyć w turniejach piłkarskich. Poloniści nie próżnowali w poprzednim roku. W styczniu, tradycyjnie drużyna zaprezentowała się na Mistrzostwach Polski Oldbojów oraz gościła kilka miesięcy później na Turnieju Oldbojów w Imielinie, z okazji 100-lecia klubu LKS Pogoń Imielin. – Byliśmy jedną z sześciu drużyn, które brały udział w wydarzeniu. Graliśmy w systemie każdy z każdym, a turniej zakończyliśmy z bilansem trzech zwycięstw, jednego remisu oraz jednej porażki, co w ostateczności dało nam trzecie miejsce – relacjonuje Krzywonos. Do tego później doszły całkiem udane rozgrywki ligowe, o których pisaliśmy już powyżej oraz tradycyjne spotkania na jednostkach treningowych.

 

Skład zgłoszony do rozgrywek ligowych Podokręgu Bytom: Bartosz Szarzyński (BR), Robert Misztal, Wojciech Wysocki, Rafał Lubecki, Daniel Kapinos, Tomasz Baczewski, Sabit Zhiyenkulov, Piotr Cieniawski, Marcel Kapinos, Krzysztof Krzywonos, Grzegorz Wiatrak, Artur Adamiok, Marcin Anders, Rafał Walczak, Łukasz Paździorek, Adam Polak, Jan Zagórski oraz grający trener Janusz Małek.

 

 

Jakie warunki trzeba spełniać, aby móc dołączyć do zespołu? – Obecnie trzon drużyny stanowią osoby związane z klubem, a więc byli piłkarze, wychowankowie, trenerzy, dla których klub był i będzie ważny. W zespole są również i tacy, którzy dołączyli do nas dopiero “w wieku oldboja”, wcześniej nie mając zbyt wiele wspólnego z klubem – dodaje nasz rozmówca. Atmosfera w drużynie jest bardzo dobra, co potwierdza ilość obecnie trenujących zawodników. – Frekwencja na treningach jest różna, najczęściej między 12 a 18 osób, więc nie ma problemu w rozgrywaniu mini gier. Treningi odbywają się w dni robocze, wieczorami, ok. 1-2 razy w tygodniu. Sam zacząłem sporadycznie pojawiać się na treningach Oldbojów gdzieś około 2010 roku, choć wtedy tylko “gościnnie”, gdyż nie miałem ukończonych 35 lat – dodaje na zakończenie Krzysztof Krzywonos, zapraszając do dołączenia zainteresowanych grą osób.

 

 

W tym roku drużyna podtrzymała klubową tradycję i znów reprezentowała Bytom podczas tegorocznej edycji Mistrzostw Polski Odbojów w Zawierciu. To z pewnością nie koniec planów Niebiesko-Czerwonych na najbliższy rok. Z nadejściem wiosny znów rozpoczną się rozgrywki ligowe, a drużyna ma jeszcze w swoich planach organizację specjalnego turnieju. O planach związanych z naszymi Oldbojami postaramy się informować sympatyków Polonii Bytom na bieżąco.

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920