Konkurs: Zaprojektuj logo piłkarskiej Akademii Polonii Bytom

Akademia Polonii Bytom zrzesza w swoich strukturach blisko 300 wychowanków od przedszkolaków po młodzież licealną. Budowa Akademii to ciągły rozwój zarówno w sferze organizacyjnej jak i sportowej. Właśnie zdecydowano o postawieniu kolejnego kroku – ogłoszono konkurs kreatywny, który wyłoni nowy logotyp, będący kluczem identyfikacji wizualnej szkółki.

Akademia Piłkarska Polonii Bytom jest jedyną w mieście, która może poszczycić się Certyfikacją PZPN w postaci Srebrnej Gwiazdki (status prolongowany na rok 2021). W 2023 roku Akademia otrzyma ,,nowy dom” przy ul. Piłkarskiej, zgodny z normami PZPN oraz UEFA wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Aktualizacja identyfikacji wizualnej to krok w budowie własnej marki, gdyż zespoły młodzieżowe obecnie korzystają z herbu oraz barw pierwszej drużyny bytomskiego Klubu. W związku z tym dział marketingu spółki Bytomski Sport Polonia Bytom ogłosił konkurs kreatywny na koncept graficzny nowego emblematu, który będzie podstawą do stworzenia odświeżonego key-visualu. Zwycięski projekt zostanie ogłoszony oficjalnym logo Akademii Polonii Bytom i wykorzystany do wszelkich działań związanych z rebrandingiem graficznym.

Spośród nadesłanych prac wybrane zostaną 2 projekty, które wezmą udział w otwartym głosowaniu na zwycięzcę całego konkursu. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł uczestniczyć w wyborze nowego logotypu. Zwycięzca zostanie zaproszony na oficjalne zaprezentowanie znaku a w mediach przygotowany zostanie wywiad poświęcony projektowi oraz jego autorowi. Za drugie miejsce w ramach pocieszenia przewidziany został zestaw upominków.

Wytyczne konkursowe:

  • Logo powinno nawiązywać do piłki młodzieżowej oraz tonacji barw Polonii Bytom
  • Nowe logo należy wykonać w wersji kolorowej oraz monochromatycznej
  • Pliki konkursowe należy nadsyłać w formatach: png, pdf oraz w pliku otwartym (eps lub cdr) w rozmiarze 2000×2000 pikseli oraz w rozdzielczości 300ppi.

Projekty należy nadsyłać na adres: marketing@bspb.pl z dopiskiem ,,Konkurs kreatywny na logotyp Akademii Piłkarskiej – imię i nazwisko”.

Termin nadsyłania prac – 11.08.2021r. do godziny 23:59. Zapraszamy!

Regulamin: REGULAMIN

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę