Krotofil: idziemy w dobrą stronę

Zapraszamy do przeczytania wywiadu z Markiem Krotofilem. Nasz nowy defensor opowiedział między innymi o swoich odczuciach po kilku tygodniach w zespole, o swojej pozycji na boisku czy ocenił ostatnio rozegrane gry kontrolne.

Bartosz Majewski: Jakie są Twoje odczucia po tych kilku tygodniach w zespole. Utwierdziłeś się w przekonaniu, że to był dobry wybór? Jako człowiek z regionu chyba nie miałeś problemów z aklimatyzacją?

Marek Krotofil: Pod względem aklimatyzacji nie było żadnego problemu, z niektórymi zawodnikami znamy się już dłużej. Jest to bardzo fajna i ciekawa drużyna, w której jest duża rywalizacja, to chyba taki pierwszy bardzo pozytywny wniosek. Jest to dobry motor napędowy do dalszej ciężkiej pracy.

B.M.: Zawodnicy po dołączeniu do naszego zespołu często mówią, że dotychczas tak ciężko nie trenowali. Też masz podobne odczucia?

M.K.: Tak, ale znając się z trenerem, byłem na to przygotowany. Wiedziałem, jak organizowane są tutaj treningi. Mam nadzieję, że ciężka praca, którą niewątpliwie teraz wykonujemy przyniesie efekt. Znając plany treningowe sztabu wiem, że idziemy w dobrą stronę. Robimy wszystko, aby przekuć ten wysiłek w późniejszą dobrą dyspozycję fizyczną w lidze.

B.M.: Za nami kilka gier kontrolnych, jak byś je ocenił, zagraliśmy na miarę możliwości? Pokazały one jakie rzeczy musimy jeszcze poprawić?

M.K.: Byli to różni przeciwnicy, natomiast w każdym sparingu mieliśmy okazję przetrenować inny aspekt taktyczny. Wydaje mi się, że to były wartościowe sparingi, a każda gra przybliża nas do tego, żeby się coraz lepiej rozumieć na murawie.

B.M.: Ostatni sparing to mecz z Wieczystą Kraków. Był to chyba najtrudniejszy dotychczasowy przeciwnik?

M.K.: Wieczysta to był bardzo wymagający rywal. Nie możemy patrzeć na ten zespół przez pryzmat klasy rozgrywkowej, w której występują. Uważam, że dla nich mecze sparingowe to duża wartość, bo właściwie wszystkie grają z drużynami z wyższych klas rozgrywkowych, co jest potwierdzeniem ich profesjonalnego podejścia. Są pewne elementy do poprawy, ale temu służą gry kontrolne, aby je identyfikować i jak najszybciej zniwelować przed rozpoczęciem zmagań o punkty.

Całość znajdziecie w naszej apce – https://aplikacja.bspb.pl/

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę