Krzemień: ze spokojem patrzymy w przyszłość

Zachęcamy do przeczytania części wywiadu z kapitanem Polonii, Dawidem Krzemieniem. Dawid opowiedział o kulisach ostatnich spotkań, o nastawieniu przed derbami, a także o niedawno rozpoczętych naborach do klas sportowych SPMS.

NABORY

Bartosz Majewski: Po początkowych trudnościach i niefortunnych wydarzeniach zespół już chyba złapał swój rytm?

Dawid Krzemień: Wszyscy wiemy, że na początku zarówno kontuzje, jak i kartki spowodowały, że nie mieliśmy łatwego startu na wiosnę, było też sporo zmian w składzie. Dzisiaj jesteśmy w momencie, gdzie wszyscy, którzy dostali swoje szanse w stu procentach je wykorzystali. Zespół nam się zaczyna klarować, a gra wygląda coraz lepiej. Dzięki temu ze spokojem patrzymy w przyszłość.

B.M.: Czego Twoim zdaniem brakowało, żeby te zwycięstwa przyszły w łatwiejszych okolicznościach?

D.K.: Na pewno problem był ze stałymi fragmentami gry. Jak sobie tak przeanalizujemy wszystkie mecze w tej rundzie, to traciliśmy głównie bramki po stałych fragmentach gry. Nie potrafiliśmy skoncentrować się, przekazać krycia w polu karnym. Mam jednak nadzieje, że to był nasz problem, którego już się wyzbyliśmy.

B.M.: Ostatnio ruszyły wiosenne nabory do klas sportowych SPMS, w jaki sposób byś zachęcił rodziców, aby zapisali swoje dziecko? Czego mogą się spodziewać zarówno dzieci, jak i rodzice?

D.K.: Przede wszystkim znam wszystkich trenerów osobiście i wiem, jak wielkimi są fachowcami. Jeżeli miałbym wysłać swoje dziecko to właśnie do klasy sportowej. Sam przeszedłem przez wszystkie szczeble młodzieżowe w Polonii, pomogło mi to w rozwoju zarówno mentalnym, jak i sportowym. Dzięki naukom pobieranym od ówczesnych trenerów dziś mogę cieszyć się z gry w piłkę w pierwszym zespole naszego klubu.

Całość przeczytacie w naszej aplikacji – https://aplikacja.bspb.pl/

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę