Krzysztof Hałgas zostaje w Polonii Bytom

Mamy dla Was kolejne dobre wieści. Krzysztof Hałgas podpisał nowy kontrakt z Polonią Bytom na okres jednego roku.

Hałgas związany jest z Polonią Bytom od 2018 roku. Wówczas dołączył do nas zimą z Soły Oświęcim. W ubiegłym sezonie nasz zawodnik, grający zarówno na boku obrony, jak i boku pomocy wystąpił w 29 spotkaniach, zdobywając 2 bramki. Ilość występów najpewniej byłaby jeszcze bardziej okazała, gdyby nie drobne problemy zdrowotne w trakcie rundy wiosennej. Jest to również trener Akademii Polonii Bytom, spod którego skrzydeł wyrośli zawodnicy z rocznika 2006, pukający dzisiaj do drzwi pierwszego zespołu, jak Oskar Skórka czy Paweł Zagórski. Ten pierwszy zdołał nawet zadebiutować w seniorskich rozgrywkach w ostatnim meczu rundy wiosennej ze Stalą Brzeg.

W klubie jestem już prawie 4 lata. Poznałem tutaj wielu ludzi, z którymi mam bardzo dobry kontakt. Bardzo się cieszę, że przedłużyłem kontrakt w Polonii. Pracują tutaj kompetentne i profesjonalne osoby. W szatni mamy super atmosferę i tworzymy kolektyw, gdzie jeden za drugiego skoczy w ogień. Przed nadchodzącym sezonem mam tylko jedno życzenie, żeby omijały mnie kontuzję, a wtedy będę mógł być spokojny o formę sportową. Drużynowo nic się nie zmienia. W każdym tygodniu będzie nam przyświecał ten sam cel, komplet punktów w nadchodzącym spotkaniu – powiedział świeżo po podpisaniu nowej umowy Krzysztof Hałgas.

Krzysztof jest zawodników z jednym z dłuższych staży w naszym zespole, dlatego zapytaliśmy go, jak ocenia rozwój klubu na przestrzeni tych kilku lat.

Klub bardzo dobrze się rozwija, potwierdzeniem tego jest chociażby podpisana umowa na nowe boisku z zapleczem szatniowo-sanitarnym, a tego właśnie Polonii brakuje najbardziej. Przez czas pobytu tutaj mocno rozwinąłem się jako zawodnik, mimo że swoje doświadczenie już mam. Rozwijam się też codziennie jako trener grup młodzieżowych, bo mam możliwość podpatrywania osób, które na piłce zjadły zęby. Mogę tylko powtórzyć z pełną odpowiedzialnością to, co powiedziałem wcześniej: pracują tutaj osoby bardzo profesjonalne i kompetentne – dodał Hałgas.

Rozwój pierwszego zespołu jest bardzo ważny, ale nie mniej istotny jest rozwój Akademii, która jest swego rodzaju zapleczem dla kadry seniorów.

Najlepszym przykładem rozwoju Akademii jest fakt ilu chłopaków w wieku 16, 17, 18 lat zadebiutowało w Polonii na przestrzeni dwóch ostatnich lat. Wielu wychowanków dostaje szanse, a później tylko od nich zależy, czy ją wykorzystają. Trzeba oddać całemu sztabowi trenerskiemu, zarówno w juniorach, jak i seniorach, że bardzo dobrze przygotowuje on tych wszystkich chłopaków do debiutu w seniorskiej piłce. Czy to wykorzystają? Zobaczymy w przyszłości – stwierdził Hałgas.

Krzysztof Hałgas dołożył do tego rozwoju swoją cegiełkę, bowiem z prowadzonej przez niego drużyny Trampkarzy 2006 Oskar Skórka zdążył zadebiutować w pierwszym zespole, a Paweł Zagórski rozpoczął letnie przygotowania właśnie w seniorach. Jednak od nowego sezonu zespół z rocznika 2007 przejdzie pod jego skrzydła.

W Akademii Polonii bytom bardzo chcemy dać szanse wyróżniającym się zawodnikom. Moją wielką satysfakcją jest fakt debiutu Oskara w pierwszym zespole. Swoją postawą na treningach i meczach zasłużył na to, żeby zobaczyć jak piłka seniorska wygląda od środka. Natomiast Paweł Zagórski rozpoczął okres przygotowawczy z pierwszą drużyną. Jest to bardzo budujące uczucie dla trenera. Od lipca rozpoczynamy pracę z rocznikem 2007. Cele są te same. Chcę, aby chłopcy rozwijali się jako piłkarze, ale też jako ludzie. Mam nadzieję, że pod koniec następnego sezonu kolejny z nich ciężką pracą zasłuży na szansę debiutu – powiedział Hałgas.

Dziękujemy i życzymy sukcesów zarówno z pierwszym zespołem, jak i jako trener Akademii!

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę