Krzysztof Ropski dołącza do drużyny Polonii Bytom!

Wtorek przyniósł nam kolejną informację dotyczącą kształtu kadry Niebiesko-Czerwonych przed rundą wiosenną sezonu 2022/2023. Nowym zawodnikiem Polonii Bytom został w dniu dzisiejszym Krzysztof Ropski!

 

Urodzony w Tarnowie 26-letni Krzysztof Ropski jest wychowankiem Tuchovii Tuchów, który następnie uczył się piłkarskiego rzemiosła w drużynach młodzieżowych Unii Tarnów a następnie Cracovii Kraków. W drużynie Pasów był czołowym zawodnikiem walczącej wówczas drużyny w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, z którą doszedł aż do finału ogólnopolskich rozgrywek. Sezon 2014/2015 był pierwszym w karierze naszego nowego zawodnika, w którym rozegrał pełen sezon w seniorskich rozgrywkach. W barwach trzecioligowej wówczas Unii Tarnów zagrał w 30-tu spotkaniach, w których zdobył 6 bramek. Dobre występy zaowocowały rok później transferem do Radomiaka Radom, z którego rok później przeszedł do również występującej wówczas w 2. lidze, Siarki Tarnobrzeg.

Po spędzeniu trzech sezonów w klubie z województwa Podkarpackiego, rozegraniu ponad 100 ligowych spotkań i strzeleniu 31 bramek, napastnik przeniósł się do Motoru Lublin. Tam pod wodzą trenerów najpierw Mirosława Hajdo a później Marka Saganowskiego reprezentował klub ze wschodniej Polski przez dwa lata. Rok temu Krzysztof Ropski dołączył do drużyny Skry Częstochowa. W rozgrywkach Fortuna 1. Ligi wystąpił łącznie w 20-tu spotkaniach, zdobywając przy tym 3 bramki.

Krzysztof Ropski do drużyny Polonii Bytom dołącza jako “wolny zawodnik” właśnie z drużyny z Częstochowy.

 

Witamy Krzysztofa w Niebiesko-Czerwonej drużynie i życzymy samych udanych spotkań w zespole oraz wielu zdobytych bramek!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę