Letnia środa pod znakiem derbów. Zapowiedź meczu z Gwarkiem

Początkowo zakładano, iż areną środowego starcia Polonii Bytom z Gwarkiem Tarnowskie Góry będzie stadion przy ul. Olimpijskiej. W związku z przedłużającą się decyzją Komisji Licencyjnej na temat gry na Olimpie, środowy mecz odbędzie się jednak na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Nie zmienia się natomiast cel naszej drużyny na swoje najbliższe spotkanie. Po piątkowej porażce z Rekordem, liczy się już tylko jak najszybszy powrót na ścieżkę zwycięstw.

 

Przed podopiecznymi trenera Ryszarda Wieczorka szansa na szybką rehabilitację po niesatysfakcjonującym wyniku w Bielsku-Białej. Kadrowe skutki piątkowej porażki Poloniści będą ponosić przynajmniej przez jedno spotkanie. Podczas jutrzejszego meczu w zespole Niebiesko-czerwonych z pewnością nie zobaczymy Ukraińskiego obrońcy Ruslana Zubkova. To efekt czerwonej kartki, którą rosły stoper otrzymał w ostatnich minutach meczu z Rekordem. Drugie spotkanie w roli gospodarza w sezonie 2022/2023 nasza drużyna rozegra na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego. Przypomnijmy, iż poprzedni występ na tym obiekcie z udziałem Polonii zakończył się zwycięstwem 4:0 nad Wartą Gorzów Wielkopolski. Nie mamy zatem nic przeciwko, aby w środę taki wynik powtórzył się po dziewięćdziesięciu minutach gry. Z racji rozgrywania meczu w piątek, zespół Polonii Bytom do środowego meczu przygotowywał się o jeden dzień dłużej, aniżeli ekipa Gwarka. Najbliższe dni niosą za sobą wzmożony proces gier mistrzowskich, więc nawet jeden więcej dzień odpoczynku może być uznawany na wagę złota. Trudno przed trzecią serią gier kierować się sytuacją oraz formą drużyn w ligowej tabeli. Zarówno bytomianie, jak i tarnogórzanie mają na swoim koncie po trzy zdobyte punkty. Są to dwa z sześciu zespołów, które na starcie ligowych rozgrywek zanotowały po jednym zwycięstwie oraz porażce. Przed środowym meczem warty odnotowania jest również fakt, iż niemalże trzy miesiące temu miał miejsce debiut trenera Wieczorka w rozgrywkach 3. Ligi grupy III. Ówczesny szkoleniowiec wodzisławskiej Odry swoją przygodę z tym poziomem rozgrywkowym rozpoczął właśnie od zwycięstwa… nad Gwarkiem Tarnowskie Góry.

 

Zakończony w czerwcu sezon nasz przeciwnik zakończył na trzynastym miejscu, najgorszym podczas swojej pięcioletniej wówczas przygody z 3. Ligą. Tegoroczne lato było natomiast drugim z rzędu, podczas którego przez szatnię naszych środowych gości przeszedł istny huragan zmian. Zespół z Tarnowskich Gór opuściło w trwającym okienku transferowym aż czternastu zawodników, a w swoim drugim roku pracy w Gwarku trener Łukasz Ganowicz musiał budować zespół praktycznie od zera. Debiut w sezonie 2022/2023 wypadł jednak dla tarnogórzan okazale. Podobnie jak w zeszłym sezonie, ekipa ze Srebrnego Miasta rozpoczęła sezon od wyjazdowego spotkania z beniaminkiem i podobnie jak rok wcześniej, udało się powrócić na stadion przy ul. Wojska Polskiego z kompletem punktów. Tym razem po golu debiutującego w żółto-zielono-czarnych barwach Mateusza Urbańskiego, zespół naszych przeciwników zdołał wygrać w Gorzowie Wielkopolskim z miejscowym Stilonem. Zupełnie inny scenariusz miał miejsce w sobotę, kiedy to na własnym obiekcie Gwarek przegrał z Lechią Zielona Góra 0:1. Bramkę decydującą o zwycięstwie gości zdobył wówczas Kacper Zając. W zespole rywala zza miedzy dostrzec możemy dwóch zawodników, którzy jeszcze kilka miesięcy temu występowali w klubie dwukrotnego mistrza Polski. Mowa tutaj o Sebastianie Pączko, który po 1,5 roku gry w Polonii powrócił latem do Gwarka oraz Jakubie Trojanowskim, który z kolei trafił do ekipy trenera Łukasza Ganowicza na zasadzie wypożyczenia. Grę w zespole Polonii Bytom mają w swoim piłkarskim CV jeszcze inni zawodnicy Gwarka, tacy jak Mateusz Rosół, Daniel Barbus czy Maciej Borycka.

 

Na poziomie 3. Ligi zespoły Polonii i Gwarka zmierza się w środowe, późne popołudnie po raz szósty. Lepszy bilans bezpośrednich spotkań zdecydowanie posiadają gospodarze. Wygrali oni do tej pory trzy spotkania, remisując oraz przegrywając z Gwarkiem po jednym meczu. Również i zdecydowanie lepszy bilans bramkowy przed jutrzejszym meczu posiadają Poloniści (14-3). Na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego obie drużyny spotkają się po raz pierwszy od października 2020 roku. Wtedy to w pamiętnym meczu gospodarze rozgromili ekipę z Tarnowskich Gór aż 7:0, notując wszystkie swoje trafienia jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Z autorów bramek w tamtym meczu w zespole z Bytomia pozostali Patryk Stefański oraz Filip Żagiel.

 

Sędzią głównym środowego meczu w Bytomiu będzie pan Mateusz Patła z Jastrzębia-Zdroju. Arbiter ten w poprzednim sezonie poprowadził dwanaście meczów na poziomie 3. Ligi. Mecz Polonii z Gwarkiem będzie dla niego debiutem w sezonie 2022/2023 na tym szczeblu rozgrywkowym. Wcześniej sędzia reprezentujący Śląskie Kolegium Sędziów nie prowadził żadnego spotkania o punkty zarówno z udziałem Polonii, jak i Gwarka.

 

Derbowe spotkania zawsze rządzą się swoimi prawami. Jednak według naszego Sponsora, firmy Superbet, faworytem do zwycięstwa w środowym meczu są gospodarze. Wygrana Królowej Śląska wyceniana jest po kursie 1.62, natomiast za każdą wpłaconą złotówkę za zainkasowanie trzech punktów przez gości z Tarnowskich Gór, Superbet wypłaci Wam 4.50. Remis w środowym meczu wyceniany jest natomiast po kursie 4.00. Więcej zdarzeń dotyczących meczu Polonia Bytom – Gwarek Tarnowskie Góry znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

3. kolejka (17.08.2022r)

BS Polonia Bytom – TS Gwarek Tarnowskie Góry

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 18:00

Transmisja: Śląskie.TV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę