Lider z Bytomia jedzie do Żarek. Zieloni Żarki – Polonia Bytom 23 marca godz. 15:30.

Pierwsza wiosenna kolejka już za nami. Przed tygodniem w trudnym, domowym starciu pokonaliśmy Sarmację Będzin, a bramkę dla niebiesko-czerwonych na wagę trzech punktów zdobył niezawodny Marcin Lachowski. Dzisiaj podopiecznych trenera Marcina Domagały czeka kolejna ligowa potyczka. Na wyjeździe o godzinie 15:30 zmierzymy się z drużyną Zielonych Żarki. 

Poloniści pod wodzą trenera Marcina Domagały mocno przepracowali zimowy okres przygotowawczy, podczas którego notowali dobre rezultaty w sparingach. Marzeniem każdego kibica Polonii było, aby wyniki ze starć towarzyskich przełożyć na ligę i już od pierwszej kolejki wiosennej wydaje się, że wszystko przebiega zgodnie z planem. Niebiesko-czerwoni z trudem, ale ostatecznie pokonali przed tygodniem Sarmację Będzin 1:0. Bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Lachowski, który już w sparingach pokazywał, że pamięta, jak się strzela regularnie do bramki przeciwników. W dzisiejszym starciu kibice Polonii liczą ponownie na skuteczność nie tylko swojego kapitana, ale całej drużyny. 15 sierpnia ubiegłego roku nasz zespół zainaugurował ligowe występy w grupie I domowym starciem z Zielonymi Żarki. Spotkanie rozegrane na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny, która pokonała gości 3:0, a bohaterem spotkania okazał się Łukasz Matusiak, który dwukrotnie znalazł drogę do bramki gości. Liczymy, że podobnie będzie dzisiejszego popołudnia.

Beniaminek z Żarek w ligowej tabeli Haiz IV ligi zajmuje aktualnie 14 pozycję z zaledwie 12 punktami na swoim koncie. Przed tygodniem od gospodarzy dzisiejszego spotkania lepsza okazała się Unia Dąbrowa Górnicza, która w domowym starciu wygrała z Zielonymi 1:0. Pierwszy wiosenny wyrównany bój w wykonaniu Zielonych wskazuje, że zespół, którego gwiazdą jest Bartosz Gliński, nie zamierza odpuszczać i będzie robił wszystko, aby urwać naszym zawodnikom punkty.

Niebiesko-czerwonych z trybun stadionu w Żarkach wspierać będzie dzisiaj spora grupa kibiców z Bytomia, która zapewne stworzy w Żarkach atmosferę piłkarskiego święta, której gospodarze jeszcze nie widzieli. Mamy nadzieję, że przy dopingu bytomskich kibiców nasi zawodnicy wywiozą z Żarek trzy punkty i w spokoju będą mogli przygotowywać się do kolejnego starcie, które za tydzień czeka nas w Bytomiu z Unią Dąbrowa Górnicza. Kibiców, którzy nie wybierają się do Żarek, zapraszamy na naszą relację live, którą jak zwykle przeprowadzimy za pośrednictwem kanału na Facebooku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę