LOTOS ePuchar Polski: Jesteśmy w najlepszej ósemce w kraju!

Wczoraj nasi e-sportowcy w ramach 1. fazy LOTOS ePucharu Polski pokazali się z kapitalnej strony i dzięki zwycięstwom we wszystkich spotkaniach awansowali do najlepszej ósemki w Polsce.

LOTOS ePuchar Polski to druga edycja turnieju organizowanego przez PZPN w eFutbolu. Poloniści po bardzo obiecującym występie w kwalifikacjach do FIFAe Club World Cup pełni nadziei przystępowali do zmagań na krajowym podwórku. Więcej o ePucharze.

Pierwszy etap obejmował zespoły z makroregionu obejmującego województwa: śląskie, opolskie, dolnośląskie oraz lubuskie. Los nie był dla nas łaskawy i trafiliśmy do części drabinki, w której musieliśmy się mierzyć z dwoma bardzo wymagającymi rywalami. Na przetarcie w I rundzie skrzyżowaliśmy rękawice z A-Klasowym LKS Buk Rudy. Tutaj duet: Marcin “mRN” Sczes oraz Dominik “Bogyys” Boguś nie pozostawił złudzeń swoim rywalom i pewnie wygrał w dwumeczu 9:4 (4:1, 5:3).

W kolejnym meczu naprzeciw Niebiesko-Czerwonych stanął chorzowski Ruch! Sumując wyniki na obu boiskach w pewnym momencie wygrywaliśmy już 5:1, chorzowianie jednak nie tracili nadziei na odwrócenie losu tego spotkania. Po heroicznej walce doprowadzili już do stanu w dwumeczu 6:4, a za sprawą bramki w 85. minucie Niebiescy złapali nawet kontakt. Bogyys tutaj wykazał się olbrzymim doświadczeniem i mimo ogromnych nerwów spokojnie dowiózł prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Co ciekawe jednym z reprezentantów Ruchu Chorzów był nasz były zawodnik, młody Michał “Michaś” Pałka.

Trzecie decydujące starcie to mecz z ekstraklasowym Piastem Gliwice. Jest to drużyna mająca spore doświadczenie na wirtualnych  murawach, a w jej barwach grał między innymi mistrz Ekstraklasa Games FIFA 20Piotr “Pontonix” Szczepanik. Mecz Pontonixa z mRN’em rozpoczął się źle dla naszego reprezentanta, gliwiczanin wyszedł szybko na dwubramkowe prowadzenie i stwarzał naszemu zawodnikowi ogromne problemy. Marcin jednak za sprawą olbrzymiego doświadczenia i ogrania w meczach o stawkę zmienił swoje nastawienie taktyczne i zaczął grać jak natchniony. Końcowy rezultat tego spotkania to 4:2 dla Polonisty. Na drugim boisku Dominik “Bogyys” Boguś zremisował 2:2 z Dawidem “dewidek” Kamasińskim. Zsumowany wynik to 6:4 (4:2, 2:2), który oznacza, że Polonia Bytom znalazła się w zaszczytnym gronie ośmiu najlepszych zespołów w kraju i już 13 grudnia o godzinie 17:00 rozpocznie zmagania o awans do TOP 4 (finały w Gdańsku lub Warszawie). Relację z tego wydarzenia przeprowadzi PZPN za pośrednictwem swoich kanałów Łączy nas eFutbol.

Lista najlepszych 8 zespołów w Polsce:

  • Widzew Łódź
  • Jagiellonia Białystok
  • Pogoń Szczecin
  • Olimpia Grudziądz
  • Polonia Bytom
  • TS Podbeskidzie
  • Wisła Kraków
  • Motor Lublin

Trzymajcie kciuki za Niebiesko-Czerwonych w kolejnych etapach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę