Łukasz Matusiak kończy piłkarską karierę w niebiesko-czerwonych barwach

Życie piłkarza nie trwa, lecz przelatuje – tak często swoją karierę opisują zawodnicy, którzy przysłowiowo “zawieszają buty na hak”. Właśnie taką decyzję w ostatnich dniach podjął 34-letni obrońca Królowej Śląska, Łukasz Matusiak, dla którego Polonia Bytom okazała się ostatnim klubem w piłkarskiej karierze. 

 

Często piłkarze nie lubią, gdy media ich działalność piłkarską określają mianem “kariery”. W przypadku Łukasza Matusiaka nikt nie ma wątpliwości, iż jego doświadczenia piłkarskie można określić właśnie takim mianem. Wychowanek Widzewa Łódź swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał właśnie w swoim macierzystym klubie, aby od sezonu 2004/2005 przez 4 lata reprezentować Tura Turek. W sezonie 2008/2009 Łukasz Matusiak trafił w końcu na Śląsk i pewnie nie spodziewał się, że to właśnie południe Polski stanie się jego drugi domem. Pierwsze trzy lata pobytu w naszym województwie Łukasz spędził w Podbeskidzie Bielsko-Biała, aby w końcu w rundzie jesiennej sezonu 2010/2011 trafić do Bytomia. Właśnie w Bytomiu defensywny pomocnik zanotował swoje jedyne występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. 20 marca 2011 roku w ramach 19 kolejki Ekstraklasy Łukasz Matusiak zadebiutował w Ekstraklasie w starciu Polonii z Wisłą Kraków. Łukasz na boisku pojawił się w 80 minucie, a nasza drużyna tamto spotkanie zremisowała 2:2. Ostatecznie popularny “Łysy” w ekstraklasowej Polonii zaliczył trzy występy, a wiosną sezonu 2011/2012 przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec, w którego barwach spędził aż 6 sezonów. W sezonie 2017/2018 Matusiak opuścił Zagłębie, aby przez rok reprezentować GKS Tychy i…. następnie przed startem sezonu 2018/2019 ponownie wrócić do Bytomia.

 

W sezonie 2018/2019, pod wodzą trenera Marcina Domagały, Łukasz Matusiak, zbierał świetne opinie wśród kibiców, zabezpieczając środek pola i walnie przyczyniając się do awansu niebiesko-czerwonych na III szczebel rozgrywkowy. W bieżących rozgrywkach już pod kierownictwem Kamila Rakoczy “Łysy” rozegrał 14 spotkań ligowych, zdobywając jedno trafienie, jednocześnie będąc ostoją drużyny. Swój ostatni piłkarski występ Łukasz Matusiak Zanotował na początku marca w wygranym 3:1 spotkaniu wyjazdowym z Foto-Higieną Błyskawica Gać. Łukasz Matusiak był nie tylko zawodnikiem Polonii w ostatnich latach, ale także bardzo ważną postacią klubowej Akademii Piłkarskiej, w której odpowiedzialny był za prowadzenie zajęć Akademii Przedszkolaka. Uwielbiany przez dzieci, ale także ceniony przez rodziców – tak właśnie zapamiętamy Łukasza, jak osobę zawsze optymistycznie nastawioną do pracy na rzecz Polonii.

 

Za pośrednictwem naszego serwisu pragniemy przedstawić Państwu kilka słów pożegnalnych ze strony Łukasza: 

 

“Chciałbym podziękować władzom klubu, wszystkim pracownikom odpowiedzialnym za codzienne funkcjonowanie klubu, kadrze trenerskiej, kolegom z drużyny oraz kibicom Polonii Bytom, że mogłem i miałem zaszczyt reprezentować barwy Polonii Bytom. Zakładałem koszulkę Polonii w IV, III, I lidze, ale najważniejsze i niezapomniane dla mnie było to, że udało mi się zadebiutować w Ekstraklasie. Jak wiecie, byłem także trenerem w Akademii Przedszkolaka i było to świetne doświadczenie. Praca z dziećmi dawała mi dużo radości, uczyła cierpliwości oraz kształtowała mój charakter. Dzieci uwielbiają aktywność fizyczną i piłkę nożną i tak naprawdę, to tylko od Nas zależy, jak ja w nich zaszczepimy i wykorzystamy w późniejszym czasie. Dziękuje Wszystkim i do zobaczenia!”

 

 

Łukaszowi bardzo dziękujemy za wszystkie występny w drużynie dwukrotnego Mistrza Polski w piłce nożnej, dziękujemy za każdy uśmiech podczas zajęć z naszymi przedszkolami i nie mówimy do widzenia, a pewnie do zobaczenia kiedyś! 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920