Łukasz Norkowski nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, iż nowym zawodnikiem Polonii Bytom został oficjalnie w dniu dzisiejszym 22-letni Łukasz Norkowski! Występujący na pozycji pomocnika zawodnik to duże wzmocnienie naszej drużyny w środku pola.

 

Nowy gracz Niebiesko-Czerwonych pochodzi z Czarnkowa a swoje pierwsze piłkarskie kroki Łukasz stawiał w drużynach juniorskich Noteci Rosko oraz Błękitnych Wronki. Talent młodego zawodnika dostrzegli skauci Lecha Poznań, którzy ściągnęli Łukasza do drużyny Kolejorza w 2014 roku. Nasz nowy zawodnik już w sezonie 2015/2016 dotarł z Lechem do finału Mistrzostw Polski Juniorów U17, podczas którego minimalnie lepszy okazał się Progress Kraków. Wraz z poznańskim klubem już dwa lata później został Mistrzem Polski w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U19. Łukasz w finałowym starciu z Cracovią zdobył nawet jedną z dwóch bramek, a tytuł mistrzowski powrócił wówczas po 23. latach przerwy do Poznania.

Zwycięstwo dało drużynie Łukasza Norkowskiego możliwość gry w dwumeczu rozgrywek młodzieżowej Ligi Mistrzów z Herthą Berlin. Chociaż to drużyna z Niemiec wyszła z rywalizacji zwycięsko (wygrana 2:0 i 3:2), to warto zaznaczyć, iż Łukasz należał do czołowych zawodników w tamtych spotkaniach, rozgrywając oba mecze w pełnym wymiarze czasowym.

Partnerami Łukasza Norkowskiego w zespole Lecha Poznań byli wówczas tacy gracze jak Jakub Moder, Michał Skóraś, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński czy Filip Marchwiński.

Sezon 2018/2019 był pierwszym, pełnym Łukasza Norkowskiego w rozgrywkach seniorskich. Drużyna rezerw Lecha Poznań, którymi opiekowali się wówczas trenerzy Dariusz Żuraw oraz Rafał Ulatowski, zakończyła sezon awansem Kolejorza do eWinner 2. ligi, a nasz pomocnik wystąpił w 28. spotkaniach 3. ligi grupy II. Kolejne dwa sezony Łukasz spędził na wypożyczeniach w drugoligowym GKS-ie Jastrzębie (27 występów) oraz pierwszoligowym GKS-ie Tychy (21 występów).

W zeszłym sezonie młody pomocnik powrócił do drużyny z Poznania, stając się z miejsca kluczowym zawodnikiem drugoligowych rezerw. Boiskowe przywództwo młodego zawodnika docenili zawodnicy oraz sztab szkoleniowy poznańskiego klubu, przekazując mu podczas wiosennych rozgrywek kapitańską opaskę. Łączny bilans Łukasza Norkowskiego na poziomie centralnym wynosi obecnie 114 meczów.

Łukasz Norkowski to także były reprezentant Polski w kategorii wiekowej U17. Podczas jednego z kilku spotkań w kadrze narodowej, podopieczny trenera Roberta Wójcika wystąpił w meczu eliminacji Mistrzostw Europy przeciwko drużynie Hiszpanii. Pozyskany przez nasz Klub zawodnik mierzył się wówczas z gwiazdami światowego formatu, jak Ferran Torres, Hugo Guillamon, Juan Miranda, Sergio Gomez, Victor Chust czy Abel Ruiz. W kadrze Polski Norkowski występował m.in. z Sebastianem Walukiewiczem, Maciejem Żurawskim, Mateuszem Praszelikiem czy wytransferowanym kilka dni temu do Arsenalu Londyn, Jakubem Kiwiorem.

Zawodnik, mający pomimo młodego wieku na swoim koncie wiele sukcesów, przebywa w naszym klubie od tygodnia, szybko przekonując do siebie sztab szkoleniowy Królowej Śląska. Łukasz Norkowski związał się z Polonią Bytom 1,5 rocznym kontraktem.

Łukasz, witamy w zespole Polonii Bytom i życzymy Ci powodzenia w nowych barwach!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę