Łukasz Zejdler nowym zawodnikiem Polonii Bytom!

Skład Polonii Bytom powiększył się dzisiaj o kolejnego, nowego zawodnika. Został nim doświadczony Łukasz Zejdler, który ma na swoim koncie występy w najwyższej klasie rozgrywkowej zarówno w naszym kraju, jak i za naszą południową granicą.

 

Łukasz Zejdler urodził się 22 marca 1992 roku w Raciborzu i jest wychowankiem tamtejszej Unii. W sezonie 2010/2011 nasz nowy zawodnik przeniósł się do Ostravy, gdzie przez kolejne dwa lata reprezentował barwy Banika, dziesięciokrotnie meldując się na placu gry w najwyższej klasie rozgrywkowej Czech, zdobywając przy tym jednego gola. Po pobycie za naszą południową granicą, Łukasz Zejdler związał się przed sezonem 2012/2013 z Cracovią, z którą już podczas swojego pierwszego roku gry awansował do Ekstraklasy. W krakowskim zespole spędził cztery lata, zaliczając 32 występy na najwyższym poziomie piłkarskim w naszym kraju. W kolejnych sezonach występował zapleczu Ekstraklasy, przywdziewając trykoty GKS-u Katowice, a następnie Chrobrego Głogów, Widzewa Łódź, Chojniczanki Chojnice czy ostatnio GKS-u Jastrzębie. Łącznie na poziomie centralnym wystąpił w swojej dotychczasowej karierze w ponad 200-tu meczach ligowych.

 

– Cieszę się, że szybko doszliśmy z klubem do porozumienia. Chciałbym pomóc Polonii w postawionych przez sezonem celach. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję w drużynie, bo przed nami mało czasu na pracę – powiedział po podpisaniu umowy z naszym klubem Łukasz Zejdler. Na jakiej pozycji na boisku nasz nowy zawodnik radzi sobie najlepiej? – Ostatnio grałem na lewej stronie obrony, ale sporo występowałem wcześniej zarówno w środku pomocy, jak i na jej lewej stronie. Jestem uniwersalnym zawodnikiem, więc dobrze radzę sobie na wymienionych pozycjach – skwitował doświadczony 30-latek. Mimo gry na wyższych poziomach rozgrywkowych, nowy gracz niebiesko-czerwonych zaczerpnął już nieco wiedzy na temat ligi makroregionalnej: – Znam się od dawna z Michałem Bedronką. Często ze sobą rozmawiamy, dzięki czemu opowiedział mi nieco o tej lidze. Będę miał możliwość teraz to sprawdzić na boisku. Mam nadzieję, że z dobrym skutkiem dla zespołu – podsumował nasz rozmówca. Nowy zawodnik Polonii z pewnością będzie już do dyspozycji trenera Ryszarda Wieczorka podczas piątkowego sparingu w Opolu.

 

Serdecznie witamy Łukasza w zespole i tradycyjnie życzymy mu samych udanych występów w barwach nowej drużyny.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę