Mariusz Fornalczyk w reprezentacji Polski U-17!

Kilka dni temu mogliśmy cieszyć się powołaniem 14-letniego Franciszka Stachonia na konsultacje kadry Polski U-15, jednak dzisiaj mamy jeszcze większe powody do radości! Mariusz Fornalczyk został powołany przez selekcjonera Marcina Dornę do reprezentacji Polsku U-17 na towarzyski turniej w hiszpańskiej La Mandze! 

 

17-letni Mariusz Fornalczyk zdecydowanie ostatnie miesiące może zaliczyć do udanych. Wychowanek Polonii Bytom, a także uczeń Liceum Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu przy ul. Powstańców Śląskich 2 stawia coraz bardziej śmiałe kroki w pierwszej drużynie prowadzonej przez trenera Kamila Rakoczego, a jego postawa została zauważona przez przedstawicieli reprezentacji Polski U-17.

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 17 powołała naszego zawodnika na międzynarodowy, towarzyski turniej w La Mandze, który odbędzie się w dniach od 6 do 10 lutego. Biało-czerwoni w Hiszpanii zmierzą się z następującymi rywalami:

 

  • Gruzja – 6 lutego godz. 15:00
  • Norwegia – 8 lutego godz. 15:00
  • Chorwacja – 10 lutego godz. 15:00

 

Mariuszowi gratulujemy olbrzymiego sukcesu, na który nasz wychowanek zapracował ciężką pracą zarówno podczas zajęć klubowej akademii, jak i w rywalizacji z seniorami. Wierzymy, że nasz zawodnik godnie reprezentować będzie niebiesko-czerwone barwy, występując z orzełkiem na piersi.

 

Lista zawodników powołanych do kadry U-17:

Dominik Wasilewski (BV Borussia 1909 (Dortmund), Niemcy), Fryderyk Gerbowski (Escola Varsovia), Iwo Kaczmarski (Korona Kielce), Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań), Jerzy Tomal (Lech Poznań), Kacper Sezonienko (Lechia Gdańsk), Radosław Cielemęcki (Legia Warszawa), Jakub Kwiatkowski (Legia Warszawa), Ariel Mosór (Legia Warszawa), Szymon Włodarczyk (Legia Warszawa), Jakub Ojrzyński (Liverpool FC, Anglia), Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin), Mariusz Fornalczyk (Polonia Bytom), Jakub Kisiel (Polonia Warszawa), Paweł Chrupałła (Rosenborg BK, Norwegia), Mateusz Łęgowski (València CF, Hiszpania), Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Daniel Hoyo-Kowalski (Wisła Kraków), Patryk Kusztal (Zagłębie Lubin), Jakub Malec (Zagłębie Lubin), Bartosz Matuła (Zagłębie Lubin).

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę