Mateusz Anklewicz oraz Piotr Topolewski wypożyczeni do III-ligowych drużyn

Pukający coraz głośniej do bram meczowych składów pierwszej drużyny Polonii Bytom jej dwaj wychowankowie: Mateusz Anklewicz oraz Piotr Topolewski, zostali na sezon 2023/2024 w poszukiwaniu większej ilości minut spędzonych na boisku wypożyczeni do śląskich III-ligowców, odpowiednio Gwarka Tarnowskie Góry oraz Pniówka Pawłowice.

 

Urodzony w 2005 roku Mateusz Anklewicz w zeszłym sezonie wystąpił w 5-ciu spotkaniach Polonii Bytom na szczeblu 3. ligi. W trzech ostatnich meczach Mateusza oglądaliśmy na placu gry w podstawowym składzie Królowej Śląska. Sztab szkoleniowy Polonii będzie miał rozwój młodego zawodnika “na oku”, ponieważ najbliższy sezon spędzi on w Tarnowskich Górach, gdzie występować będzie na trzecioligowym poziomie w barwach miejscowego Gwarka. Nasz klub zastrzegł sobie jednak w umowie transferu czasowego możliwość skrócenia wypożyczenia pomocnika po rundzie jesiennej.

 

Swój pierwszy, pełny sezon na tym samym poziomie rozgrywkowym ma szansę również rozegrać rówieśnik Anklewicza, Piotr Topolewski. Zawodnik minione rozgrywki spędził będąc jedną z czołowych postaci drużyny Juniora Starszego Niebiesko-Czerwonych pod okiem trenerów Wojciecha Mroza oraz Krzysztofa Hałgasa. Na poziomie 3. ligi Piotr debiutował w sezonie 2021/2022 u trenera Kamila Rakoczego i to właśnie do nowej drużyny byłego opiekuna bytomian nasz wychowanek się wybiera. W umowie z Pniówkiem Pawłowice nasz klub również zastrzegł sobie możliwość powrotu Topola do Polonii po pierwszej części sezonu 2023/2024.

 

Obu naszym wychowankom życzymy powodzenia w nowych klubach i łapania cennego doświadczenia na boisku! Do zobaczenia!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę