Michał Maj trzecim zimowym transferem Polonii Bytom!

Z nieukrywaną satysfakcją pragniemy ogłosić trzeci, zimowy transfer naszego klubu. Nowym zawodnikiem dwukrotnego mistrza Polski został 24-letni obrońca, Michał Maj!

 

Wychowanek Olimpii Lewin Brzeski szerzej dał się poznać kibicom przede wszystkim dzięki występom w Stali Brzeg. To właśnie w klubie z województwa opolskiego wystąpił w 113 ligowych meczach na poziomie makroregionalnym, dodając do tego 10 bramek. Łatwo więc stwierdzić, iż nasz nowy nabytek przez kilka lat regularnych występów stanowił o sile klubu z Brzegu. Solidne występy zaowocowały rok temu transferem do II-ligowego Sokoła Ostróda. Na poziomie centralnym zdołał wystąpić jednak jedynie w 4 spotkaniach, a głównym czynnikiem jego absencji były kontuzje, z którymi Michał zmagał się w zeszłym roku. – Chciałbym pomóc drużynie w walce o najwyższe cele. Mam także nadzieję, że zdrowie będzie mi dopisywało, a oprócz dobrej gry uda mi się także zdobyć kilka bramek w meczach mistrzowskich – powiedział po podpisaniu kontraktu z klubem nowy zawodnik Polonii, Michał Maj.

 

Jego talent od miesięcy dostrzegano w Bytomiu, a sam sztab szkoleniowy jest przekonany o przydatności Michała do zespołu. Sam zainteresowany jest niezwykle podekscytowany nowym otoczeniem i gotowy na nowe wyzwania. – Moje odczucia po rozmowach z klubem są bardzo pozytywne. Widać chęć do pracy sztabu szkoleniowego, zawodników, jak i wszystkich osób związanych z klubem. Podoba mi się zaangażowanie tych osób. Jestem również zadowolony z pracy na treningach i nie mogę się doczekać powrotu na boisko. Mam nadzieję, że maksymalnie do dwóch tygodni będę już do pełnej dyspozycji trenera. Trzeba być dobrej myśli – skwitował na koniec rozmowy uniwersalny zawodnik, który może występować zarówno na bokach, jak i na środku obrony.

 

Komentarz dyrektora sportowego Polonii Bytom, Tomasza Stefankiewicza:

Bardzo się cieszę, że po wielu miesiącach “podchodów”, w końcu udało się zrealizować transfer Michała. Pierwsze konkretne zapytania z naszej strony względem pozyskania tego zawodnika pojawiły się już rok temu, gdzie byliśmy przekonani, że Michał sfinalizuje swój transfer do Ruchu Chorzów. Trafił ostatecznie trafił do Ostródy, gdzie niestety nie miał szczęścia w ostatnim roku. Wszystko przez kontuzje, które uniemożliwiły mu dalszy rozwój piłkarski. Tak naprawdę nieszczęście zawodnika okazało się poniekąd naszym szczęściem, ponieważ dzięki temu Michał z II ligi “zszedł” do III ligi. Jest to zawodnik, który bardzo wpasował się w nasz system gry, jeżeli chodzi przede wszystkim o lewą stronę obrony. Michał jest zawodnikiem, którego bardzo długo obserwowaliśmy pod kątem naszego systemu gry, który szczególnie na pozycjach bocznych obrońców jest specyficzny. Dlatego jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że Michał wzmocni rywalizację w zespole na tej pozycji i mając pełną obsadę w postaciach Michała, Krzysia Hałgasa, Kordiana Górki i Dominika Budzika, będziemy kompletni, mając na pewno więcej pola do manewru na bokach obrony.

 

Witamy Michała w drużynie i życzymy mu zdrowia oraz samych udanych spotkań w barwach Polonii!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę