MKS – Polonia: Po pierwsze zwycięstwo w sezonie

Po pierwsze zwycięstwo w sezonie II ligi koszykarzy wyruszą “Poloniści” do Dąbrowy Górniczej. Mecz z MKS-em to zawsze wielka niewiadoma.

‌Dąbrowianie udanie rozpoczęli rozgrywki 2019/20, wygrywając dwa z trzech spotkań. Na swoim rozkładzie mają zespoły z Bielska-Białej i Tarnowa. Co ciekawe, podopieczni Wojciecha Wieczorka osiągnęli już w obecnej kampanii tyle samo zwycięstw co… w całym sezonie zasadniczym 18/19. Ubiegłe rozgrywki ekipa z Zagłębia zakończyła z bilansem 2-24, będąc najgorszą drużyną grupy C, jednak w fazie play out zapewnili sobie utrzymanie po derbowej rywalizacji z Zagłębiem Sosnowiec.

‌W obecnych rozgrywkach drużyna MKS-u to nieco inna formacja. Ekipę w letnim okienku transferowym wzmocnił uznany drugoligowy shooter, były zawodnik KK Polonii Bytom, Paweł Jurczyński (trafia średnio cztery “trójki” na mecz). Pierwsze skrzypce i drugi fortepian gra jednak dynamiczny combo Patryk Wieczorek, który wykręca rzadko spotykane, jak na warunki II ligi, statystyki: 23 pkt., 7 as. Powstrzymanie tego korpusu obwodowych będzie priorytetem dla defensywy bytomian.

‌Podopieczni Mariusza Bacika na pewno chcą  zaprezentować się lepiej niż w starciu z Jaworznem. Wszystko zostało przeanalizowane, wnioski i niuanse taktyczne zeskrobane z poprzednich gier – czas na nowe rozdanie!

‌MKS II Dąbrowa Górnicza vs BS Polonia Bytom

20.10 (sobota), godz. 17

Hala Centrum, al. Róż 3, Dąbrowa Górnicza

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę