,,Musimy iść po swoje”. Przed domowym starciem z Górnikiem II Zabrze

W sobotę 29 sierpnia o godzinie 17:00, Polonia Bytom rozegra pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2020/2021. Niebiesko-czerwoni podejmą Górnik II Zabrze.  

Po długim oczekiwaniu na rozpoczęcie sezonu przez podopiecznych Kamila Rakoczego, przed tygodniem Poloniści nareszcie wyszli na murawę i mogli walczyć o ligowe punkty. Co ważne, walczyć udanie, bo z trudnego terenu w Goczałkowicach, udało się przywieźć komplet oczek. Gdy nam przekładano mecz za meczem, czuliśmy coraz to większe zażenowanie. Przygotowania do sezonu były długie, przez pandemię nie zawsze łatwe, a poprzez pauzę w pierwszych kolejkach pojawiła się lekka presja by gonić stawkę i utrzymać się w czołówce, żeby walczyć o najwyższe cele – przyznaje napastnik Polonii, Adam Żak.

Zawodnik Polonii ustalił wynik spotkania z LKS-em, pewnie egzekwując rzut karny w 83. minucie. Wcześniej miał również swoje sytuacje, w tym w pierwszych 45 minutach, gdy trafił po strzale głową w słupek. Podchodząc do karnego musisz być pewien swego. Ważna bramka w tamtym momencie, pierwsi straciliśmy gola, potem gra w osłabieniu ale udało się zachować spokój i dać prowadzenie drużynie – dodaje Żak.

Do Bytomia przyjeżdża Górnik II Zabrze. Zespół, który w obecnych rozgrywkach ma za sobą już 4 ligowe spotkania, notując 1 zwycięstwo u siebie i 3 porażki, w tym 2 na wyjeździe. Musimy gonić, musimy iść po swoje. Nie możemy mieć nawet chwili zawahania i niezależnie z kim gramy, Polonia musi pokazać, że w tym sezonie jest silna – mówi napastnik Polonii. Będzie to pierwszy mecz Adama Żaka przed własną publicznością. Jak dotąd, w marcu w spotkaniu wyjazdowym z Foto-Higieną Gać oraz przed tygodniem w Goczałkowicach, wpisywał się na listę strzelców. Jest to trochę dziwne, że tyle czasu już tu jestem a dopiero teraz zagram przed własną publicznością w lidze. Nie ma co przewidywać, zrobimy wszystko by wygrać – kończy Żak.

Bilety na sektor kibicowski na to spotkanie, zostały wyprzedane. Ostatnie sztuki na sektor rodzinny, będzie można nabyć w piątkowy wieczór w siedzibie SKK w godzinach 19:00-20:00. Brak możliwości kupna biletu, nie oznacza jednak, że nie będziecie mogli śledzić poczynań Polonii w ligowym starciu z Górnikiem.

Spotkanie wraz z komentarzem transmitowane będzie na żywo a dostęp do meczu można wykupić pod poniższym linkiem:

Transmisja Polonia Bytom – Górnik II Zabrze

Polonia Bytom – Górnik II Zabrze 

29.08.2020, godz. 17:00 

Stadion przy ul. Frycza Modrzewskiego 3, 41-902 Bytom 

Sędziuje: Mateusz Maj (Trzebnica)

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę