Nadszedł ten dzień! Dziś gramy z Arką Gdynia w Fortuna Pucharze Polski!

Poznaliśmy już 12 zespołów, które awansowały do 1/8 finału rozgrywek Fortuna Pucharu Polski. Dziś dołączą do nich cztery drużyny, które zakończą zmagania w 1/16 rozgrywek. Czy w stawce szesnastu najlepszych drużyn w Polsce znajdzie się Polonia Bytom? Dziś poznamy odpowiedź na to pytanie!

 

Reprezentant Fortuna 1. Ligi zajmuje obecnie drugie miejsce w ligowej tabeli, a ostatnie wyniki osiągane przez zespół trenera Wojciecha Łobodzińskiego mogą robić wrażenie. Gdynianie przez październik przeszli niczym burza, odnosząc komplet zwycięstw w rozgrywkach ligowych. W ostatnich sześciu meczach stracili raptem jedną bramkę, co pokazuje, że w zespole Arki nie tylko siła ofensywna wykonuje się świetnie ze swoich zadań, ale również defensywa. Arkowcy w I rundzie Fortuna Pucharu Polski spotkali się z drużyną, z którą rywalizują na co dzień w rozgrywkach ligowych. Po bramkach Kacpra Skóry oraz Huberta Adamczyka gdynianie jeszcze w pierwszej połowie wyjazdowego meczu z Miedzią Legnica wypracowali sobie dwubramkową przewagę, którą utrzymali do końca spotkania.

 

Polonia Bytom do dzisiejszego meczu podejdzie po zwycięstwie nad rezerwą Pogoni Szczecin, które miało miejsce pod koniec września. Pamiętne spotkanie było pierwszym, w którym Polonistów poprowadził trener Łukasz Tomczyk. Nasza drużyna pokonała wówczas drugi zespół Portowców 4:1, jednak dzisiejsze starcie będzie dla Niebiesko-Czerwonych zdecydowanie trudniejszym zadaniem, aniżeli te, które udało się zrealizować w pierwszej rundzie. Wówczas bramki zdobywali Lucjan Zieliński, Patryk Stefański, Dawid Wolny oraz w samej końcówce spotkania Dawid Krzemień, ustalając wynik meczu celnym strzałem z rzutu karnego.

 

Środowy mecz pomiędzy Polonią Bytom a Arką Gdynia poprowadzi jako sędzia główny pan Mateusz Jenda z Warszawy. Spotkanie będzie transmitowane na żywo na kanale Polsat Sport News.

 

Z uwagi na regulamin dotyczący 70. edycji Fortuna Pucharu Polski, podczas spotkania na obiekcie przy ul. Piłkarskiej 8 nie będą widoczne dotychczasowe reklamy naszych sponsorów. Dla wszystkich drużyn biorących udział w tegorocznych rozgrywkach, organizator Fortuna Pucharu Polski przygotował dedykowany, specjalny branding reklamowy.

 

Fortuna Puchar Polski, sezon 2023/2024

1/16 finału (08.11.2023 r.)

BS Polonia Bytom – Arka Gdynia S.A.

ul. Piłkarska 8 – Bytom, godz. 18:00

Transmisja: Polsat Sport News

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę