Napastnik Kamil Wojtyra dołącza do drużyny Polonii Bytom!

Kadra Polonii Bytom na rundę wiosenną sezonu 2023/2024 została dziś powiększona o kolejną postać. Nowym graczem klubu dwukrotnego mistrza Polski został 26-letni Kamil Wojtyra, który swoim doświadczeniem gry na poziomie centralnym oraz skutecznością pod bramką rywali, ma zwiększyć rywalizację w formacji ofensywnej naszej drużyny.

Kamil Wojtyra urodził się w Częstochowie i jest wychowankiem akademii piłkarskiej obecnie urzędującego mistrza Polski, Rakowa Częstochowa. W barwach popularnych Medalików przez trzy sezony mogliśmy oglądać napastnika na szczeblu 2. ligi. Latem 2017 roku Kamil Wojtyra zasilił drużynę Znicza Kłobuck, z którą przebył drogę od A Klasy do 4. Liga. Wówczas jego piłkarski talent eksplodował, a sam zawodnik stał się istną maszyną do strzelania bramek. Wspomnijmy, że do przerwy w rozgrywkach spowodowanej pandemią, w marcu 2020 roku, zdobył poprzez 2,5 roku gry w Zniczu aż 133 bramki w rozgrywkach ligowych!

Snajperski instynkt Kamila Wojtyry nie mógł zostać niezauważony przed kluby szczebla centralnego. Wraz z początkiem sezonu 2020/2021 zasilił on Skrę Częstochowa, występującą wówczas w 2. lidze. Wiadome było, że zawodnik nie spocznie na laurach. Mierzący 188 cm napastnik wystąpił aż w 35. meczach ligowych popularnych Skrzaków, a także w dwóch meczach barażowych o awans do Fortuna 1. Ligi. Od Kamila Wojtyry ustawianie składu rozpoczynali kolejni trenerzy częstochowian: Jakub Dziółka, Marek Gołębiowski czy Konrad Gerega. W sezonie zakończonym awansem Skry na drugi poziom rozgrywkowy z dorobkiem 24. strzelonych bramek Wojtyra został Królem Strzelców rozgrywek 2. ligi.

Ostatnie 1,5 sezonu gracz występował w pierwszoligowym Chrobrym Głogów, gdzie w 32. spotkaniach zdobył 7 goli. Tydzień temu rozwiązał on swój kontrakt z pierwszoligowcem za porozumieniem stron i jako wolny zawodnik podpisał dziś 2-letni kontrakt z drużyną Królowej Śląska.

– Dzisiaj po raz pierwszy trenowałem z nowym zespołem i jestem gotów na wyzwania, jakie przed nami. W aklimatyzacji z zespołem pomagał mi Lucek Zieliński, którego znam za czasów gry w Skrze Częstochowa – opowiadał o pierwszym emocjach związanych z nowym otoczeniem Kamil Wojtyra. Charakteryzując swoją osobę 26-latek zaznaczył, że rozliczany będzie za strzelanie bramek, jednak wyjawił także, jakie boiskowe wartości będą dla niego najważniejsze: – Ze względu na moją pozycję na boisku odpowiedzialny jestem przede wszystkim za zdobywanie bramek oraz asystowanie przy trafieniach kolegów, jednak zawsze zaznaczam, że wynik drużyny przekładam ponad indywidualne osiągnięcia. Kamil Wojtyra stał się tym samym trzecim nowym zawodnikiem Polonii Bytom w zimowym okienku transferowym. – Mam nadzieję, że będę w stanie pomóc drużynie w osiąganiu jak najlepszych wyników na boisku i zrobię wszystko, aby tak było – zaznaczył na koniec rozmowy stanowczo nasz nowy napastnik.

Kamil, witamy w Polonii Bytom i życzymy Ci spełnienia założonych przez siebie celów!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę