Nasza młodzież idzie w świat!

Piłkarze Akademia BS Polonia Bytom podbijają nie tylko lokalne boiska, ale ruszają też na podbój ogólnopolskich stadionów. Polonia dokonała wypożyczenia dwóch zawodników.

Aż do województwa Kujawsko-Pomorskiego na wypożyczenie wyjechał Kacper Panek. Urodzony w 2002 roku zawodnik trafił do III-ligowej Unii Janikowo, gdzie będzie doskonalił swój warsztat piłkarski. Wypożyczenie zawodnika na północ kraju dyrektor sportowy Tomasz Stefankiewicz ocenia bardzo pozytywnie:

“Kacper Panek otrzymał dobrą propozycję z trzecioligowego Janikowa, która umożliwi mu dalszy rozwój. Będziemy się przyglądać jego poczynaniom na boiskach trzeciej ligi patrząc na jego osobę z myślą o przyszłości pierwszej drużyny”

O wiele bliżej następne pół roku planuje spędzić Szymon Lewicki. Powracający po kontuzji zawodnik trafił do IV-ligowej Slavii Ruda Śląska. Plany wobec Lewickiego Tomasz Stefankiewicz przedstawia w następujący sposób:

“Szymon w sierpniu ubiegłego roku doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł. Przez cały okres rekonwalescencji był pod naszą kontrolą. W ostatnich miesiącach pomogliśmy mu wrócić do pełnej dyspozycji, w związku z czym zdecydowaliśmy się na podpisanie z młodym zawodnikiem kontraktu jednocześnie wypożyczając go do IV-ligowej Slavii Ruda Śląska, by mógł się odbudować na boisku. Za pół roku podejmiemy wobec niego dalsze decyzje”

Czekamy na wiadomości o skutecznej grze naszych zawodników i życzymy im powodzenia w dalszym rozwoju!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę