Niebiesko-czerwoni w półfinale. Polonia Bytom – Górnik Bobrowniki Śląskie 11:0 (5:0)

Polonia Bytom bez większych problemów zapewniła sobie awans do półfinału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Bytom. Niebiesko-czerwoni rozgromili w dzisiejszym meczu występującego w bytomskiej A-klasie Górnika Bobrowniki Śląskie aż 11:0 (5:0).

Zgodnie z oczekiwaniami od początku spotkania inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze. Obrona bezbramkowego wyniku przez gości trwała do 9′ minuty meczu. Wtedy to po rzucie rożnym  piłkę otrzymał Mateusz Lipp i posłał lekkie dośrodkowanie przed bramkę Górnika, z którego to skorzystał Michał Bedronka, głową kierując piłkę do bramki. Tą samą częścią ciała nasza drużyna zdobyła również kolejną bramkę. Po koronkowej akcji piłkę na piąty metr z prawej strony pola karnego dośrodkował Adam Sobuś, a na listę strzelców wpisał się Orest Tkaczuk. Pięć minut kolejna ładna akcja zespołowa gospodarzy przyniosła im trzecie trafienie. Dawid Krzemień ładnym podaniem obsłużył Łukasza Piontka, a młodzieżowiec dopełnił formalności. Chwilę później goście za sprawą Michała Wrodarczyka mogli pokusić się o bramkę kontaktową, jednak dwukrotnie bardzo dobrze na swoim posterunku spisał się bramkarz Polonii, Eryk Mirus. Poloniści przeważali, ale mimo przewagi czwartego gola zdobyli dopiero po kilku próbach. Na indywidualną akcję zdecydował się Krzyszof Hałgas i po minięciu dwójki rywali płaskim uderzeniem podwyższył wynik spotkania. Mniej więcej z tego samego miejsca padła w meczu dla Niebiesko-czerwonych bramka numer pięć. Tym razem piłkę do bramki rywali skierował inny z doświadczonych zawodników, Dawid Krzemień.

Pierwsza ofensywna akcja drugiej odsłony meczu przyniosła naszej drużynie szóste trafienie. Krzysztof Hałgas wyłożył piłkę Dominikowi Budzikowi, a ten posłał futbolówkę do pustej bramki. Niecały kwadrans później po raz drugi na listę strzelców wpisał się Budzik, ponownie kończąc bramką akcję całej drużyny. Swoje trafienie w środowym meczu zanotował również Patryk Stefański, który z bliskiej odległości w 63′ minucie mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik meczu po asyście Budzika. Dwie minuty później na listę strzelców wpisał się Lucjan Zieliński, który trzy minuty po wejściu na boisko umieścił piłkę w bramce Górnika. Usatysfakcjonowani wysokim prowadzeniem gospodarze w kolejnych minutach spuścili nieco z tonu. Nie oznacza to, iż broniący dostępu do bramki Górnika Michał Koj był bezrobotny. Golkiper gości wybronił parę ładnych strzałów gospodarzy, jednak był bez szans w pojedynku z Krzemieniem w 86′ minucie meczu. Mateusz Lipp zagrywał piłkę w pole karne, ręką zagrał jeden z obrońców rywala, a Krzemień wykorzystał jedenastkę. Minutę później gospodarze powiększyli swój dorobek strzelecki, a po raz drugi bramkarza Górnika pokonał Stefański. Doświadczony zawodnik Polonii zakończył tym samym kanonadę strzelecką w wykonaniu naszego zespołu.

W dzisiejszym meczu sztab szkoleniowy Polonii Bytom dał szansę zagrania zawodnikom Polonii, którzy w rozgrywkach ligowych zanotowali mniejszą liczbę minut. Szansę gry w środowym spotkaniu pucharowym otrzymał również 17-letni Kamil Miensopust, nowy obrońca Niebiesko-czerwonych. Po przekonującym zwycięstwie Poloniści zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek. Swojego rywala poznają za tydzień, a będzie to zwycięzca meczu LKS Żyglin – Ruch Radzionków.

21 września 2022 r, godz. 16:00, ul. Olimpijska 2, Bytom

BS Polonia Bytom – KS Górnik Bobrowniki Śląskie 11:0 (5:0)

Bramki: 9′ Michał Bedronka, 18′ Orest Tkaczuk, 23′ Łukasz Piontek, 41′ Krzysztof Hałgas, 45′, 86′ (karny) Dawid Krzemień, 47′, 60′ Dominik Budzik, 63′, 87′ Patryk Stefański, 65′ Lucjan Zieliński.

Polonia: Mirus – Anklewicz (60′ Konieczny), Bedronka (46′ Radkiewicz), Lipp – Budzik (70′ Miensopust), Sobuś, Krzemień, Hałgas – Topolewski (46′ Stefański), Tkaczuk (60′ Andrzejczak), Piontek (60′ Zieliński). Trener: Ryszard Wieczorek.

Górnik: Koj – Rybak (46′ Sojecki), Kocer, Mik, Kulesza (73′ Żydek) – Maszczyk (62′ Kotala), Żmuda, Wrodarczyk, Brzezina – Kosak, Zboralski. Trener: Adam Młynek.

Sędzia główny: Paweł Halamoda (Pod. Bytom).

Żółte kartki: brak.