Niebiesko-czerwoni wygrywają kolejny sparing. Polonia Bytom – Górnik Zabrze CLJ 2:1 (0:0).

W ramach jednostki treningowej, w środowe przedpołudnie odbyło się spotkanie sparingowe, w którym niebiesko-czerwoni zmierzyli się z występującą w Centralnej Lidze Juniorów, drużyną Górnika Zabrze. Podopieczni po bramkach Dawida Skrzypińskiego i Szymona Lewickiego wygrali 2:1. Młodzi zawodnicy Górnika odpowiedzieli bramką kontaktową 5 minut przed zakończeniem spotkania, jednak to było jedyne trafienie, na które było stać dzisiaj zabrzan.

Dzisiejszego przedpołudnia niebiesko-czerwoni zamienili standardową jednostkę treningową na grę sparingową. Pierwotnie do Bytomia przyjechać miała drużyna rezerw zabrzańskiego Górnika, jednak ostatecznie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej wystąpili ich młodsi koledzy – przedstawiciele Centralnej Ligi Juniorów. Spotkanie już od pierwszych minut należało do szybkich. Najpierw to zabrzanie mogli zaskoczyć Macieja Wierzbickiego, następnie 16-letni wychowanek Polonii – Mariusz Fornalczyk – dwukrotnie stanął “oko w oko” z bramkarzem drużyny gości, jednak zarówno pierwszy, jak i drugi pojedynek przegrał. Kolejną doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Marcin Lachowski, jednak strzał kapitana bytomian zatrzymał się słupku drużyny Górnika. W pierwszej części spotkania Polonia i Górnik stworzyły sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak za każdym razem brakowało przysłowiowej “kropki nad i” lub doskonałymi interwencjami popisywali się bramkarze.

Druga część spotkania to lekko odmieniony skład Polonii. Trener Marcin Domagała ewidentnie w dalszym ciągu szuka optymalnej “11”, która już za niecały miesiąc zmierzy się w inauguracyjnym starciu z Sarmacją Będzin. Nim jednak starci z sarmatami, w drugiej części dzisiejszego spotkania w 54 minucie byliśmy świadkami pierwszego trafienia dla niebiesko-czerwonych. Aktywny Patryk Stefański pognał prawą stroną boiska, oddał mocny strzał, który odbił się od słupka, a skuteczną dobitką popisał się Dawid Skrzypiński. Na kolejne trafienie czekaliśmy pół godziny. W 84 minucie ponownie akcja Stefańskiego, który dograł przed pole karne do nadbiegającego Szymona Lewickiego, a ten spokojnie przyjął futbolówkę, a następnie precyzyjnym strzałem przy słupku podwyższył prowadzenie bytomian. Minutę później odpowiedzieli goście. Stały fragment gry w postaci rzutu rożnego z lewej strony boiska na bramkę zamienił jeden z młodych zawodników Górnika. Zabrzanom zabrakło już czasu, aby poszukać wyrównania, jednak warto podkreślić, iż młody zespół Górnika na tle dobrze dysponowanej Polonii, pokazał się bardzo przyzwoicie.

Polonia Bytom:

Wierzbicki Maciej – Skrzypiński Kamil, Radkiewicz Norbert, Matusiak Łukasz, Ganczarczyk Marcin, Stefański Patryk, Bębenek Norbert, Budzik Dominik, Lachowski Marcin, Fornalczyk Mariusz, Makowski Piotr.

W drugiej połowie wystąpili także: Król Patryk, Kubik Sebastian, Pośpiech Tomasz, Skrzypiński Dawid, Dyszy Bartosz, Borycka Maciej, Lewicki Szymon.

Bramki dla Polonii zdobywali: Dawid Skrzypiński w 54 minucie oraz Szymon Lewicki w 84 minucie.

Betclic kod: PBO1920