Nowy obrońca Polonii Bytom! Witamy w drużynie Maksymiliana Cichockiego!

Nowym zawodnikiem Polonii Bytom został występujący na pozycji środkowego obrońcy, Maksymilian Cichocki! Dotychczasowym klubem 23-letniego zawodnika był Motor Lublin, z którym nasz nowy nabytek awansował w niedawno zakończonym sezonie ligowym na zaplecze PKO Ekstraklasy.

 

Po Mateuszu Młynarczyku kolejnym zakontraktowanym przez Polonię Bytom na sezon 2023/2024 nowym zawodnikiem jest Maksymilian Cichocki. Urodzony w 1999 roku młody gracz swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Piaskovii Piaski, a więc klubie z małej miejscowości obok Lublina. W wieku 12 lat zawodnik przeniósł się do drużyn młodzieżowych Motoru, w których to szkolił się piłkarsko przez kolejne sezony. Debiut w pierwszej drużynie Motoru Lublin gracz zaliczył w maju 2018 roku, podczas wygranego spotkania z Chełmianką Chełm (2:0). Maksymilian Cichocki przez ponad 10 sezonów udanie reprezentował barwy klubu z Lublina, awansując z pierwszą drużyną Motoru do rozgrywek eWinner 2. ligi oraz w ubiegłym sezonie do Fortuna 1. Ligi. Na swoim koncie ma ponad 100 oficjalnych spotkań na poziomie centralnym w barwach Motoru Lublin. Transfer do Polonii Bytom to dla zawodnika nowy rozdział w jego piłkarskiej karierze.

 

Komentarz Maksymiliana Cichockiego po parafowaniu umowy z Polonią Bytom:

Dziękuje za zaufanie trenerowi i zarządowi Polonii Bytom. Dołączam do drużyny jako zawodnik, który zmierzył się już z realiami 2. ligi. Jestem gotowy na nowe wyzwania, które wiążą się z moją obecnością w tym klubie. Wiem, jakie są oczekiwania wobec mnie i drużyny i razem zrobimy wszystko, żeby je zrealizować.

 

Maksymilian Cichocki przebywa z drużyną od pierwszego dnia letniego okresu przygotowawczego a dziś rozegrał swój pierwszy mecz kontrolny, podczas którego pojawił się na boisku w wyjściowym składzie Polonistów:

Moje pierwsze dni tutaj były dość intensywne. Wczoraj rano mieliśmy trening piłkarski, a popołudniu trening siłowy. Dzisiaj pojechaliśmy z kolei na pierwszy mecz kontrolny z Zagłębiem Sosnowiec, gdzie każdy zawodnik rozegrał 45 minut. Oczywiście nie jesteśmy zadowoleni z wyniku tej rozgrywki, mimo wszystko zauważyliśmy w niej również pozytywy. Jest też kilka rzeczy do poprawy. Musimy przeanalizować mecz i wyciągnąć wnioski.

 

Dla młodego zawodnika to pierwsza zmiana barw klubowych w profesjonalnej karierze. Rosły obrońca jest pełen nadziei w związku z przybyciem do Bytomia i występami w nowym klubie:

Nie mogę doczekać się pierwszego meczu ligowego. Mam nadzieje, że ciężka praca, którą wkładamy w treningi zaowocuje podczas ligowej inauguracji!

 

Maks, cieszymy się, że jesteś z nami! Życzymy Ci wszystkiego najlepszego podczas pobytu w Polonii Bytom!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę