Nowy sezon, nowe nadzieje. Warta Gorzów Wielkopolski na start rozgrywek

Niecałe pięćdziesiąt dni od ostatniego gwizdka sędziego w sezonie 2021/2022, usłyszymy ten charakterystyczny odgłos ponownie. Sierpień wita nas rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego , a pierwszym rywalem naszej drużyny będzie Warta Gorzów Wielkopolski.

 

Na stadionie przy ul. Frycza-Modrzewskiego w sobotni, wczesny wieczór zainaugurujemy nowy sezon piłkarski. Polonia Bytom pod dowództwem nowego trenera oraz z kilkoma, nowymi zawodnikami rozpocznie bój o ligowe punkty. Ponownie zatem będziemy się emocjonować meczami naszej drużyny, do których będziemy w każdą sobotę przygotowywać się z przyśpieszonym biciem serca. Przed nami pierwszy z siedemnastu odcinków zatytułowanych “JESIEŃ 2022”. Czas również na pierwsze, inauguracyjne zwycięstwo na poziomie III ligi. Trzy lata temu, również na obiekcie w dzielnicy Bytomia, przegraliśmy w meczu otwarcia sezonu z Foto-Higieną Gać. Rok później po skomplikowanej sytuacji związanej z pandemią, start rozgrywek Polonistów przesunięty został od kilka tygodni. Poprzedni sezon natomiast to wyrwany w ostatnich minutach meczu w Legnicy przez gospodarzy remis w starciu z Niebiesko-czerwonymi. Nastał zatem czas na przełamanie nieszczęśliwej serii i odniesienie zwycięstwa w pierwszym meczu nowego sezonu. W obozie bytomian nikt nie narzeka na problemy zdrowotne, więc sztab szkoleniowy klubu dwukrotnego mistrza Polski będzie miał spory ból głowy w doborze odpowiedniej osiemnastki na mecz. Mamy nadzieję, że taki stan utrzyma się w kolejnych tygodniach, gdyż sierpień przyniesie nam aż pięć meczów o punkty.

 

Nasi przeciwnicy na początek sezonu 2022/2023 zaliczają jeden z najdalszych wyjazdów w tym roku. Dla gorzowian będzie to trzeci z rzędu sezon na poziomie III ligi. Poprzednie dwa spotkania drużyna Warty rozpoczęła od dwóch porażek. Dwa lata temu nasi goście ulegli w wyjazdowym meczu z rezerwami Górnika Zabrze (1:5), natomiast zeszłoroczne rozgrywki rozpoczęli od domowej porażki z Foto-Higieną Gać (0:1). Misja trenera gości, Mateusza Konefała zakończyła się w czerwcu sukcesem. Trener, który do Gorzowa Wielkopolskiego powrócił po dwuletniej przerwie zapewnił utrzymanie swojej drużynie w III lidze, przez co nowy sezon rozpoczął jako trener lubuskiego zespołu. W kadrze Warty zaszło latem parę zmian. Po stronie strat należy wymienić odejścia doświadczonych Radosława Mikołajczaka oraz Mateusza Ogrodowskiego. Ponadto umów z piętnastym zespołem ubiegłego sezonu nie przedłużyli Radosław Śledzicki, Marcin Wawrzyniak czy Piotr Bukowski. W ich miejsce przyszli głównie zawodnicy młodzi, w tym również ci, wcześniej związani z naszym regionem. Mowa tutaj o 21-letnim Olivierze Lazarze, którego wcześniej mogliśmy oglądać w zespole Rozwoju Katowice czy byłym zawodniku Górnika Zabrze oraz Podbeskidzia Bielsko-Biała, a ostatnio Chojniczanki Chojnice, 23-letnim Bartłomieju Gajdzie. Ciekawym nabytkiem gorzowian może się okazać również 21-letni Jadel Musanhu. Ciemnoskóry, rosły obrońca, który posiada obywatelstwo zarówno angielskie, jak i Zimbabwe, wcześniej występował w szkockim Peterhead.

 

Sobotni mecz będzie piątym pojedynkiem Polonii Bytom z Wartą Gorzów Wielkopolski na tym poziomie rozgrywkowym. Kibice jednej i drugiej drużyny mają w pamięci marcowe starcie, rozgrywane również na obiekcie w Bytomiu-Szombierkach. Po dość niespodziewanym scenariuszu, kiedy to Poloniści prowadzili z Warciarzami 2:0, po dziewięćdziesięciu minutach z końcowego sukcesu mogli cieszyć się goście, którzy zwyciężyli 4:2. Gole dla naszej drużyny zdobywali wtedy Daniel Iwanek oraz Krzysztof Hałgas. Liczymy, że przy wsparciu naszych kibiców, tym razem to Niebiesko-czerwoni sięgną po komplet punktów.

 

Przedstawmy również sędziego sobotnim zawodów. Wiemy już, że został nim 36-letni Konrad Gawroński z Łodzi. Arbiter ten do tej pory nie prowadził meczów z udziałem zarówno Polonii, jak i Warty.

 

Zapraszamy wszystkich naszych pełnoletnich sympatyków do zabawy z naszym Sponsorem, firmą Superbet, która również i w najbliższym sezonie będzie zachęcać Was do obstawiania meczów Polonii Bytom. Zdecydowanym faworytem do zgarnięcia pierwszych w tym sezonie trzech punktów są gospodarze. Za zwycięstwo naszego zespołu, Superbet wypłaci Wam 1.30. Za każdą wpłaconą złotówkę postanowią na remis, otrzymacie od naszego Sponsora 5.25. Zwycięstwo naszych gości z Gorzowa Wielkopolskiego wyceniane jest natomiast po kursie 8.50. Więcej zdarzeń dotyczących sobotniego meczu Polonia – Warta, znajdziecie na stronie internetowej oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet.

 

3. liga grupa III, sezon 2022/2023

1. kolejka (06.08.2022r)

BS Polonia Bytom – KP Warta Gorzów Wielkopolski

ul. Frycza-Modrzewskiego 3, Bytom – Szombierki

godz. 18:00

Transmisja: Śląskie.TV

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę