Oczy zwrócone na Kluczbork. Przed meczem z MKS-em

Apetyt zawsze rośnie w miarę jedzenia. Po trzech zwycięstwach z rzędu, zespół Polonii Bytom chce za wszelką cenę kontynuować swoją zwycięską serię. W sobotę okazja do podreperowania ligowego bilansu punktowego nadarzy się w Kluczborku.

 

Podopieczni trenera Kamila Rakoczego wraz z nadejściem kalendarzowej jesieni kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. Wypracowana seria trzech kolejnych wygranych z rzędu nie jest może najlepszą w tym sezonie jeśli chodzi o pozostałe drużyny walczące w 3 grupie piłkarskiej III ligi, ale bardzo ważna dla świadomości samych Polonistów. Zespół gra coraz lepiej, ale na jego drodze pojawi się jeszcze w rundzie jesiennej sześć przeszkód w postaci rozegranych do końca roku spotkań. Pierwsza z nich pojawi się już w najbliższa sobotę. Dwukrotni Mistrzowie Polski przed 13. serią gier zajmują w ligowej tabeli szóste miejsce z dorobkiem 20 punktów. Ich ewentualne zwycięstwo w sobotę przy braku wywiezienia pełnej puli rezerw Miedzi z Tarnowskich Gór, może dać naszej drużynie awans w ligowej tabeli o jedno “oczko”. Niebiesko-czerwoni nie mogą sobie pozwolić na stratę punktową, bowiem za ich plecami w ligowej tabeli także trwa pościg. Optymistyczną prognozą przed meczem w Kluczborku może być fakt posiadania przez Polonie w składzie zawodników, którzy wiedzą jak skutecznie pokonywać bramkarzy MKS-u. Damian Celuch, który w dwóch ostatnich meczach bytomian wpisywał się na listę strzelców, w zeszłym sezonie jeszcze w barwach brzeskiej Stali dwukrotnie strzelał przeciwko MKS-owi. Rekonwalescent Sebastian Pączko z kolei aż trzy razy w sezonie 2020/2021 celebrował zdobycie w Kluczborku bramek; jesienią jeszcze grając w tarnogórskim Gwarku, natomiast wiosną strzelając dwie bramki walnie przyczynił się do zwycięstwa Polonii. Kolejną postacią jest obrońca Marek Krotofil, który w poprzednim sezonie ubierając trykot ROW-u Rybnik także wpisał się w meczu z MKS-em na listę strzelców. Co ciekawe, wszyscy wyżej wymienieni zawodnicy zdobyli swoje bramki grając przeciwko MKS-owi… w Kluczborku! Zatem Panowie, wiecie co robić!

 

Nasz sobotni rywal zajmuje w ligowej tabeli odległe trzynaste miejsce z dorobkiem 12 zdobytych punktów. Do tej pory gospodarzom nie grało się w obecnym sezonie na swoim boisku najlepiej. Na pięć rozegranych w Kluczborku spotkań, zespół biało-niebieskich wygrali zaledwie jeden raz, notując także jeden remis oraz trzykrotnie schodząc z boiska jako pokonani. Aby zmienić tą niekorzystną dla siebie passę, Zarząd Klubu zdecydował się kilka dni temu na zmianę trenera. Drużynę opuścił były zawodnik MKS-u, Tomasz Kazimierowicz. Ograny w klubach z województwa opolskiego niegdyś zawodnik, a obecnie trener za wyniki naszego przeciwnika odpowiadał przez równo pięć miesięcy i cztery dni. Zastąpił go w środę Piotr Jacek, dla którego jest to powrót na ławkę trenerską drużyn III ligi. Były zawodnik Amiki Wronki czy Lecha Poznań na tym poziomie rozgrywkowym prowadził już rezerwy Miedzi Legnica oraz Zagłębia Lubin, a także drużynę Stali Brzeg. W poprzednim sezonie odpowiadał natomiast za wyniki II-ligowego Sokoła Ostróda. Dla nowego szkoleniowca MKS-u sobotni mecz z Polonią Bytom będzie właśnie debiutem na ławce trenerskiej kluczborskiej drużyny. W poprzedniej kolejce nasz rywal wygrał w Gaci z tamtejszą Foto-Higieną, kończąc serię ośmiu meczów bez zwycięstwa. Najlepszym strzelcem w obozie naszego sobotniego przeciwnika jest autor czterech bramek, Marcin Przybylski. Król strzelców ubiegłego sezonu 3 grupy III ligi (25 bramek) do Kluczborka przyszedł latem właśnie z Gaci, której w ubiegły piątek strzelił jedną ze zwycięskich bramek.

 

Sezon 2021/2022 jest trzecim z rzędu, w którym spotykają się ze sobą obydwie drużyny. W poprzednim sezonie w dwumeczu górą byli Poloniści, wygrywając 4:2 w Kluczborku oraz notując u siebie remis z MKS-em 1:1. W sezonie 2019/2020 natomiast, z racji jego przerwania przez pandemię koronawirusa, odbył się mecz tylko w Bytomiu, w którym to nie bez problemów pokonaliśmy gości 3:2. Z drużyną z Kluczborka spotykaliśmy się także w walce o ligowe punkty w sezonie 2013/2014, kiedy to obie drużyny rywalizowały ze sobą w zachodniej grupie II ligi. Wtedy to w Bytomiu padł remis 1:1, z kolei w Kluczborku gospodarze wygrali 3:1.

 

Sędzią sobotniego meczu w Kluczborku będzie Pan Filip Paszczyk. Dla arbitra reprezentującego wałbrzyskie Kolegium Sędziów będzie to piąty mecz, za który sędzia ten będzie odpowiadał w naszej grupie. Co ciekawe, w każdym z poprzednich spotkań prowadzonych przez pana Paszczyka górą byli… gospodarze.

 

Nie oni jednak będą w sobotę faworytem. Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet zwycięstwo naszej drużyny wyceniane jest po kursie 1.65. Wygraną drużyny gości, Superbet wycenia po kursie 3.90, natomiast przy remisie za każdą wpłaconą złotówkę oficjalny bukmacher Polonii wypłaci Wam 4.40.

 

III liga grupa 3, sezon 2021/2022

13 kolejka (16.10.2021r):

MKS Kluczbork – Polonia Bytom

ul. Sportowa 7, Kluczbork

godz. 17:00

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę