Odzyskać skuteczność

Nietypowo, bo we wtorkowe popołudnie piłkarze BS Polonii Bytom rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Niebiesko-czerwonych czeka pojedynek w Tarnowskich Górach, z miejscowym TS Gwarkiem.

W teorii  będzie to mecz, jak to zwykle w futbolowym świecie bywa, o 3 punkty, ale w praktyce ów trzy „oczka” będą miały wielką moc sprawczą, bo pozwolą zwycięskiej drużynie przewinąć się przez korpus tabeli i przycupnąć tuż przy jej czubie. Bytomianie przy ewentualnej wygranej mogą dziarsko przeskoczyć z aktualnej 10. na nawet 3. pozycję w tabeli.

Nikt w klubie jednak nie roztrwania myśli na rozważania o możliwych migracjach tabelowych – wszyscy skupiają się na jak najlepszym przygotowaniu do rywalizacji z Gwarkiem. Choć trwamy w passie trzech spotkań bez porażki, trener Polonii Kamil Rakoczy zdaje sobie sprawę nad czym jeszcze trzeba solidnie popracować. Już po ostatnich zawodach z Piastem Żmigród sygnalizował elementy wymagające korekty, wysuwając na plan pierwszy postawę drużyny po atakowanej stronie murawy.

Tabela III grupy trzeciej ligi dobitnie uwydatnia strzeleckie zapowietrzenie „Polonistów” (tylko dwie drużyny zdobyły mniej goli w obecnym sezonie). Mecz z Gwarkiem będzie o tyle dogodny na uporanie się ze wspomnianą bolączką, ponieważ zespół trenera Krzysztofa Górecki w nowym sezonie nie może definiować swojej defensywy w ramach zapory nie do przejścia (średnio dwie tracone bramki na mecz).

Nasi najbliżsi rywale sezon rozpoczęli regularnie. W pierwszych pięciu potyczkach ligowych zanotowali kolejno taki bilans: porażka, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo, porażka. Ostatni swój mecz piłkarze z Tarnowskich Gór rozegrali za to w ramach Pucharu Polski, pokonując w ubiegłą środę Odrę Miasteczko Śląskie aż 8:1. Formą w tym spotkaniu błysnął Kamil Bętkowski (były zawodnik m. in. GKS-u Katowice), który prócz bramki zanotował trzy asysty i na jego lewą nogę defensorzy Polonii będą musieli uważnie spoglądać. Jedynym zmartwieniem okazałego triumfu w PP była kontuzja innego „eksgieksiarza”, ogranego pierwszoligowca Kamila Cholerzyńskiego, który już w 11 minucie opuścił murawę z powodu urazu.

Spotkanie odbędzie się bez udziału kibiców gości, ale zapraszamy do śledzenia relacji LIVE na naszej stronie internetowej.

Trzymamy kciuki za Polonię! Cała Wiara zawsze razem!

TS Gwarek Tarnowskie Góry – BS Polonia Bytom
6. kolejka III grupy III ligi
wtorek, 10 września, godz. 15:30, stadion przy ul. Wojska Polskiego 2, Tarnowskie Góry

foto: Anna Szłapa

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę