Ostatnia prosta przed nami. 26 Kolejka Haiz IV ligi KS Kuźnia Ustroń – BS Polonia Bytom 19 maja godz. 17:00.

Do zakończenia rozgrywek w II grupie Haiz IV ligi pozostało już zaledwie 5 kolejek. Nieco ponad za miesiąc zwycięzcy IV ligowych grup zmierzą się w bezpośrednim pojedynku, w którym zwycięska drużyna wywalczy awans do III ligi. Zawodnicy Polonii Bytom są aktualnie na dobrej drodze, by we wspomnianych spotkaniach barażowych wystąpić. Niebiesko-czerwoni nad drugim w tabeli Decor Bełkiem mają już 8 punktów przewagi i tylko nagłe załamanie formy może sprawić, że w sobotę 16 czerwca na stadionie im. Edwarda Szymkowiaka przy ul. Olimpijskiej 2, nie dojdzie do pierwszego z zaplanowanych spotkań barażowych. Wcześniej, bo już jutro zagramy o ligowe punkty w Ustroniu, gdzie naszym przeciwnikiem będzie KS Kuźnia. Początek spotkania o godzinie 17:00.

 

Przed tygodniem zawodnicy Jacka Trzeciaka podejmowali na własnym obiekcie LKS Goczałkowice-Zdrój. Dzięki bramkom zdobytym przez Lachowskiego. Giełażyna, Tylca oraz Wojtkowiaka, pewnie pokonaliśmy naszych przeciwników, pokazując przy tym, jak duży potencjał jest w naszej drużynie. Nasi zawodnicy dobrze wspominają region, w którym odbędzie się jutrzejsze spotkanie. Przed dwoma tygodniami, w położonej nieopodal Wiśle, bytomianie zainkasowali 3 punkty, pokonując 1:0 Beskid Skoczów, po bramce strzelonej z rzutu karnego przez Marcina Radzewicza. Dobre wspomnienia mają także nasi zawodnicy, jeśli wrócą pamięcią do jesiennego starcia pomiędzy drużynami z Bytomia i Ustronia. 22 Października przy Olimpijskiej, pokonaliśmy Kuźnie 2:0. Bramki dla polonistów w końcówce spotkania zdobyli Arkadiusz Kowalczyk, a także Szymon Wojtkowiak.

Kuźnia Ustroń w rozgrywkach IV ligi zajmuje aktualnie 11 pozycję. Zawodnicy prowadzeni przez Mateusza Żebrowskiego, jak do tej pory na swoim koncie zgromadzili 29 punktów, na które złożyło się 7 wygranych, 8 remisów, oraz 10 porażek. Przed tygodniem Kuźnia w prestiżowych derbach regionu uległa 2:0 Drzewiarzowi Jasienicy, przez co w dalszym ciągu nie może być spokojna utrzymania. Kapitanem, a zarazem najbardziej znanym zawodnikiem drużyny jutrzejszych gospodarzy jest niewątpliwie Adrian Sikora, były zawodnik takich drużyn jak: Piast Gliwice, Górnik Zabrze, czy też Podbeskidzie Bielsko-Biała. Warto dodać, że Adrian Sikora to wychowanek klubu z Ustronia, gdzie powrócił w ostatnich latach swojej bogatej, piłkarskiej kariery.

Wszyscy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, jaką jakość pokazują w ostatnim czasie zawodnicy Polonii, dlatego każdy inny wynik nie zwycięstwo bytomian, będzie dużą niespodzianką dla postronnych obserwatorów. Jaki będzie rezultat jutrzejszego spotkania? Czy poloniści zdobędą kolejny komplet punktów? Czy jeszcze bardziej przybliżymy się do spotkań barażowych? Na te pytania odpowiedź znać będziemy jutro około godziny 19:00, tuż po zakończeniu spotkania Kuźnia Ustroń – BS Polonia Bytom. Relację live z tego spotkania śledzić będzie można na naszym profilu na Facebooku. Serdecznie zapraszamy.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę