Ostatnie domowe starcie w 2019 roku na start! Polonia Bytom – Zagłębie II Lubin sobota 16.11.2019 r. godz. 13:30

Piłkarski rok 2019 pomału zmierza ku końcowi. Już jutro o godzinie 13:30 na stadionie miejskim w Bytomiu Szombierkach przy ul. Frycza Modrzewskiego 3 niebiesko-czerwoni pokażą się ostatni raz w tym roku przed własną, bytomską publicznością. Rywalem podopiecznych trenera Kamila Rakoczego będzie zespół rezerw ekstraklasowego Zagłębia Lubin. Nasz zespół, aby utrzymać się w ścisłej czołówce rozgrywek III ligi, nie może pozwolić sobie na stratę punktów z zespołem, który zajmuje przedostatnią ligową pozycję. Pytanie tylko, czy do Bytomia przyjedzie jutro zespół złożony głównie z młodych adeptów “Miedziowej” Akademii, czy też zespół z Lubina zostanie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny, którzy poprzez trwającą przerwę w rozgrywkach ekstraklasy, mogą pojawić się jutrzejszego popołudnia w Bytomiu. 

 

Zawodnicy Polonii w ubiegłą sobotę wybrali się do Pawłowic, aby zmierzyć się z sąsiadującym z nami w tabeli III ligi miejscowym Pniówek. Podopieczni trenera Kamila Rakoczego po ciężkim boju wrócili do Bytomia z tarczą, wygrywając 3:1, a wszystkie bramki w spotkaniu padały w drugich 45 minutach gry. Na listę strzelców wpisali się Dawid Krzemień, Norbert Radkiewicz, a także Filip Żagiel. Warto odnotować także dwie asysty, które na swoim koncie zaliczył dobrze dysponowany w ostatnich tygodniach Patryk Stefański. Dzięki sobotniej wygranej niebiesko-czerwoni nie tylko odskoczyli na dystans 4 punktów od Pniówka, ale także dzięki korzystnym dla nas rezultatom w innych spotkaniach III ligi, wskoczyli z dorobkiem 26 punktów na “pudło” ligowej tabeli. Nasz zespół do prowadzących rezerw Śląska Wrocław tracie 4 punkty, jednak już dystans do wicelidera, Ruch Zdzieszowice, jest znacznie mniejszy, ponieważ wynosi zaledwie jedno oczko. Dzięki wyjazdowej wygranej niebiesko-czerwoni udowodnili, że w dalszym ciągu należą do zespołów, które w rozgrywkach III ligi najlepiej punktują na wyjazd. Dla kibiców Polonii w ostatnich tygodniach ważna stała się także inna statystyka, a więc punkty zdobywane w spotkaniach domowych, a z tymi nasz zespół na początku rozgrywek miał spore problemy. Z Bytomia kolejno punkty wywoziły drużyny z Gaci, Żmigrodu, Zdzieszowic i Legnicy. Dzięki korektom taktycznym, które dokonał nasz sztab szkoleniowy, nieszczęśliwa tendencja odwróciła się, a niebiesko-czerwoni zaczęli seryjnie punktować, pozostawiając w pokonanym polu między innymi wspomnianego wcześniej lidera rozgrywek, czy też Lechię Zielona Góra.

 

Nasz jutrzejszy przeciwnik, a więc rezerwy Zagłębia Lubin w sezonie 2018/2019 walczyły o awans do II ligi, jednak na mecie sezonu lepsi od “Miedziowych” okazali się zawodnicy Górnika Polkowice. W obecnych rozgrywkach zespół rezerw Zagłębia prowadzony przez Adama Buczka totalnie zawodzi. Lubinianie z dorobkiem zaledwie 12 punktów na koncie zajmując przedostatnią pozycję w lidze, a za ich plecami znajduje się jedynie outsider rozgrywek, a więc LZS Starowice. Przed tygodniem Zagłębie mierzyło się na własnym obiekcie z ROW-em Rybnik. Spotkanie zakończyło się wygraną 2:0 przez zespół z Rybnika, a trafienia dla podopiecznych trenera Rolanda Buchały notowali Wodecki i Polok. Młody zespół z Lubina w dużej mierze oparty jest na graczach, którzy wywodzą się z miejscowej Akademii, która zdaniem wielu sympatyków piłki nożnej w Polsce, uznawana jest za jedną z najlepszych w kraju. Jutrzejsze spotkanie pomiędzy Polonią a Zagłębiem rozegrane zostanie w trakcie przerwy w rozgrywkach ekstraklasy, która spowodowana jest terminami rozgrywania spotkań przez reprezentacje narodowe. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż zespół z Lubina wzmocniony zostanie jutro przez zawodników, którzy na co dzień występują na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju. Niebiesko-czerwoni kilka tygodni temu mierzyli się już z podobną sytuacją przy okazji starcia z rezerwami Śląska Wrocław, które na spotkanie w Bytomiu wzmocnione zostały sześcioma zawodnikami szerokiego składu Śląska Wrocław grającego w ekstraklasie, jak się jednak okazało, pomoc ligowców na nie wiele się zdała, gdyż to Polonia okazała się bezapelacyjnie lepsza i odesłała lidera rozgrywek III ligi z kwitkiem, wygrywając 2:0. Jak będzie jutro? Przekonamy się już od godziny 13:30, gdyż właśnie wtedy rozpocznie się spotkanie Polonii z rezerwami Zagłębia Lubin. Bądźcie z nami i wspierajcie niebiesko-czerwonych w drodze po kolejne ligowe punkty!

 

 

Polonia Bytom – Zagłębie II Lubin sobota godzina 13:30 stadion miejski przy ul. Frycza Modrzewskiego 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę