Pewny awans do dalszej rundy okręgowego Pucharu Polski. Polonia Bytom – Drama Zbrosławice 6:3 (2:0)

Aż dziewięć bramek padło w środowym meczu Polonii Bytom z Dramą Zbrosławice. Spotkanie II rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bytom ostatecznie zakończyło się po myśli Niebiesko-czerwonych, którzy po zwycięstwie 6:3 (2:0) awansowali do dalszej rundy rozgrywek.

Środowe spotkanie pucharowe poprzedziła symboliczna minuta ciszy ku czci byłego zawodnika, działacza, wieloletniego kierownika drużyny Polonii Bytom oraz sędziego piłkarskiego, Ś.P. Wacława Kruczkowskiego. Pogrzeb “Wacusia” odbył się w środowy poranek…

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando gospodarzy. Po raz pierwszy Niebiesko-czerwoni bramkę gości zaatakowali w 5′ minucie meczu, kiedy to faulowany przed polem karnym Dramy był Dawid Krzemień. Ze stojącej piłki dośrodkowanie pod bramkę rywala posłał Filip Żagiel, a najwyżej do futbolówki wyskoczył Mateusz Lipp, który zmusił bramkarza gości Szymona Buszkę do interwencji. Nieco ponad dziesięć minut później Poloniści wywalczyli rzut karny. Ręką piłkę we własnym polu karnym przyjął jeden z zawodników Dramy i przed szansą na objęcie prowadzenia stanęli gospodarze. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego okazał się Filip Żagiel. Ten sam zawodnik w 23′ minucie strzelił z dystansu, jednak piłka przeleciała nad bramką. Trzy minuty później gospodarze podwyższyli prowadzenie. Koronkową akcję Niebiesko-czerwonych rozpoczął prawą stroną boiska Dominik Budzik, który podał piłkę do Oresta Tkaczuka, a ten z kolei wyłożył ją do Jacka Wuwra, któremu pozostało jedynie umieścić piłkę z bliskiej odległości w bramce. Więcej bramek w pierwszej połowie nie oglądaliśmy i do szatni obie drużyny schodziły przy korzystnym wyniku dla Polonii Bytom.

Prawdziwy worek z bramkami rozwiązał się w drugiej połowie meczu. Sygnał do ataków dała gościom bramka byłego zawodnika Polonii, Marcina Lachowskiego, który z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki po podaniu z prawej strony boiska Jakuba Dyląga. Jedenaście minut później padła odpowiedź ze strony Niebiesko-czerwonych. Dokładnym podaniem obsłużony został Konrad Andrzejczak, który z piłką u nogi pobiegł pod bramkę Dramy i mocnym uderzeniem pokonał zmiennik w bramce przeciwnika, Krystiana Mitasa. Zespół trenera Dariusza Dwojaka nie pozostał dłużny i już dwie minuty później zdobył bramkę kontaktową, a po raz drugi w odstępie kilkunastu minut Eryka Mirusa pokonał strzałem z pola karnego Lachowski. Gra się otworzyła i na przestrzeni kolejnych mięciu minut Polonistom dwukrotnie udało się umieścić piłkę w bramce rywala. Najpierw piłka dośrodkowana z rzutu rożnego przez Tomasza Gajdę spadła na głowę Oresta Tkaczuka, który tylko skierował ją do bramki, a chwilę później wykończył on strzałem do pustej bramki podanie od Andrzejczaka. Na kwadrans przed końcem meczu rywale znów złapali oddech, a na listę strzelców w podbramkowym zamieszaniu wpisał się Filip Kotalczyk. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do gospodarzy, a niemal równo z kończącym mecz gwizdkiem piłkę w siatce klubu ze Zbrosławic umieścił Patryk Stefański.

Bytomianie po środowym zwycięstwie awansowali do III rundy rozgrywek pucharowych organizowanych przez Podokręg Bytom. Swojego rywala poznają w drodze losowania, a z kim zmierzą się podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka poinformujemy Was tradycyjnie za pośrednictwem naszych mediów. Warto również dodać, iż w zespole IV-ligowca ze Zbrosławic wystąpiła w środę grupa aż sześciu zawodników, mająca w swoim piłkarskim CV grę w Niebiesko-czerwonych barwach. W zespole Polonii z kolei w meczu nie wystąpiło kilku podstawowych zawodników, takich jak Ruslan Zubkov, Lucjan Zieliński czy Łukasz Zejdler. Dawida Wolnego z kolei nasi widzowie mogli usłyszeć jako współkomentatora transmisji.

7 września 2022 r, godz. 17:00, ul. Olimpijska 2, Bytom

BS Polonia Bytom – LKS Drama Zbrosławice 6:3 (2:0)

Bramki: 16′ (karny) Filip Żagiel, 26′ Jacek Wuwer 66′, Konrad Andrzejczak 70′, 73′ Orest Tkaczuk, 90′ Patryk Stefański – 55′, 68′ Marcin Lachowski, 75′ Filip Kotalczyk.

Polonia: Mirus – Góralczyk, Radkiewicz (68′ Bedronka), Lipp – Budzik (56′ Stefański), Krzemień (46′ Konieczny), Wuwer (68′ Sobuś), Hałgas (56′ Andrzejczak) – Żagiel, Tkaczuk, Piontek (46′ Gajda). Trener: Ryszard Wieczorek.

Drama: Buszka (46′ Mitas) – Dyląg, Leszczyński (32′ Belica), Boryczka, Makowski – Ptak, Wojdanowski (46′ Hermasz), Wójcik (46′ Pietryga), Chwastek – Siwek (46′ Lachowski), Jonik (46′ Kotalczyk). Trener: Dariusz Dwojak.

Sędzia główny: Jakub Kołodziejczyk (Pod. Bytom).

Żółte kartki: brak.