Pierwsze decyzje kadrowe przed nowym sezonem

Polonia Bytom informuje, iż zostały podjęte pierwsze decyzje kadrowe przed nowym sezonem piłkarskim 2022/2023. Z obecnej kadry zespołu nie zobaczymy w przyszłym sezonie co najmniej sześciu zawodników.

 

Dwukrotnego mistrza Polski w letnim okienku transferowym opuszcza Sebastian Pączko, dla którego było to drugie podejście do zespołu Królowej Śląska. W sezonie 2021/2022 zaliczył 20 występów ligowych, w których zdobył 5 bramek. Co ciekawe, za każdym razem Sebastian do siatki rywala trafiał w drugich połowach spotkań. Innym zawodnikiem, którego nie zobaczymy w przyszłym sezonie w Polonii jest pomocnik Michał Płonka. Doświadczony zawodnik zaliczył w zakończonych rozgrywkach 27 występów, w których zdobył 3 bramki. Każda z bramek popularnego Płony dawała nam w tym sezonie zwycięstwo. Grono pomocników zostało również uszczuplone o Daniela Iwanka, któremu z końcem sezonu zakończył się status młodzieżowca. Sprowadzony z Rekordu Bielsko-Biała zawodnik w sezonie 2021/2022 zanotował w zakończonych rozgrywkach 21 występów, czterokrotnie wpisując się na listę strzelców.

 

W zespole Polonii nie zobaczymy na boisku również Kordiana Górki, który w zespole niebiesko-czerwonych spędził 1,5 sezonu, podobnie jak wymienieni wcześniej Pączko oraz Płonka. Waleczny boczny obrońca pojawiał się w tym sezonie na boisku 30 razy, niejednokrotnie w ciężkich chwilach wspomagając swój zespół w ciężkich chwilach, gdy z powodu trudności związanych z licznymi kontuzjami, Kordian sumiennie wywiązywał się ze swojej pracy. Siedmiokrotnie w sezonie ligowym w barwach Polonii pokazywał się kibicom Arkadiusz Maj. Napastnik, który początek rundy wiosennej stracił z powodu kontuzji, swój pobyt w zespole z Bytomia okrasił jednym golem. Jeden występ w trzecim zespole sezonu 2021/2022 zanotował natomiast Kamil Mizera, który do Bytomia trafił jako wolny zawodnik w maju tego roku z GKS-u Bełchatów. Oprócz meczu ligowego z Gwarkiem Tarnowskie Góry, Kamil występował głównie w zespole Juniora Starszego.

 

Kontrakty Sebastiana Pączko, Michała Płonki, Kordiana Górki, Daniela Iwanka oraz Kamila Mizery wygasają w dniu 30 czerwca bieżącego roku i nie zostają przedłużone, natomiast wypożyczenie Arkadiusz Maja z Zagłębia Sosnowiec wraz z końcem miesiąca dobiegnie końca.

 

Powyższym zawodnikom dziękujemy za grę w barwach Polonii Bytom oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę