Pierwsze decyzje kadrowe przed otwarciem zimowego okienka transferowego

Początek roku to pierwsze postanowienia sztabu szkoleniowego dotyczące układu kadry Polonii Bytom na rundę wiosenną sezonu 2022/2023. Poniżej prezentujemy klubowy komunikat, dotyczący zawodników, którzy otrzymali zgodę na transfery do innych klubów.

 

Wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu utrzymali:

  • Orest Tkaczuk
  • Adam Sobuś

Ukrainiec z polskim paszportem zawodnikiem Polonii Bytom został w styczniu ubiegłego roku. W rozgrywkach ligowych 24-latek wystąpił w 26-ciu meczach, w których zdobył 5 bramek. Dodatkowo wystąpił również w pięciu meczach Pucharu Polski, w których dołożył jedno trafienie. 19-letni Adam Sobuś do Bytomia trafił pod koniec sierpnia 2022 roku. Wychowanek Bibiczanki Bibice wziął udział w 3 meczach ligowych oraz 2 okręgowego Pucharu Polski. Przez ten czas łącznie na placu gry spędził blisko 160 minut.

Orest Tkaczuk (z prawej)

 

Adam Sobuś (z prawej)

 

Zgodę na wypożyczenie otrzymali natomiast:

  • Kamil Miensopust
  • Jakub Góralczyk
  • Dominik Brzozowski

Urodzony w Raciborzu 18-letni Miensopust w Polonii zadebiutował we wrześniu, podczas pucharowej konfrontacji z Górnikiem Bobrowniki Śląskie. W pierwszej drużynie Polonistów wystąpił również w innym meczu okręgowego Pucharu Polski, LKS-em Żyglin. Częściej Kamila mogliśmy oglądać w meczach drużyny Juniora Starszego. Posiadający status młodzieżowca Jakub Góralczyk na boiskach ligowych wystąpił jesienią dwunastokrotnie, wpisując się dodatkowo na listę strzelców podczas wygranego meczu z Chrobrym II Głogów. Najbardziej znanym kibicom Polonii z tej trójki jest z pewnością bramkarz Dominik Brzozowski. 21-latem ostatnie pół roku spędził na wschodzie kraju, reprezentując barwy Chełmianki Chełm, wcześniej przez dwa lata będąc podstawowym golkiperem drużyny ówczesnego trenera Polonii, Kamila Rakoczego. Popularny Brzoza zanotował jesienią 13 meczów ligowych, z czego aż 12 w pełnym wymiarze czasowym. Wypożyczenie zawodnika zakończyło się wraz z końcem 2022 roku. Zimowe przygotowania bramkarz ma rozpocząć z drużyną Stali Brzeg.

Kamil Miensopust (w środku)

Jakub Góralczyk (z lewej)

Dominik Brzozowski (z lewej)

 

Ponadto Klub informuje również, iż zostanie skrócone wypożyczenie z niemieckiego Schalke 04 Gelsenkirchen 18-letniego obrońcy, Mateusza Lippa. Urodzony w Tarnowskich Górach zawodnik jedenastokrotnie pojawiał się jesienią na ligowych boiskach, w tym siedmiokrotnie z podstawowym składzie. Rosły defensor zanotował również dwa występy w rozgrywkach okręgowego Pucharu Polski. Młodzieżowiec otrzymał już zaproszenie na testy do pierwszoligowej Skry Częstochowa.

Mateusz Lipp (w środku)

 

Klub informuje również o możliwości wypożyczenia następujących zawodników:

  • Dawid Kozicki
  • Denis Sojka
  • Kamil Szczypiński

Cała trójka zawodników była jesienią wypożyczona do czwartoligowego LZS-u Piotrówka. Każdy z 19-latków był ważnym ogniwem dla opolskiego klubu podczas pierwszej części rozgrywek sezonu 2022/2023. Występujący na boku obrony Sojka rozegrał 14 spotkań w barwach LZS-u, Kozicki zagrał w 13-tu spotkaniach, natomiast usposobiony ofensywnie Szczypiński wystąpił w 15-stu meczach opolskiej drużyny, zdobywając przy tym 5 bramek.

Od lewej: Kamil Szczypiński, Dawid Kozicki oraz Denis Sojka.

 

O dalszych informacjach dotyczących klubowej przyszłości zawodników wystawionych przez Klub na listę transferową, będziemy informować na bieżąco.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę