Pierwsze decyzje kadrowe przed sezonem 2023/2024

Polonia Bytom informuje, iż zostały podjęte pierwsze decyzje kadrowe przed nowym sezonem piłkarskim 2023/2024. Za dotychczasowe reprezentowanie niebiesko-czerwonych barw, Klub pragnie podziękować kilku zawodnikom.

 

Poczynając od bramki, klub dwukrotnego mistrza Polski w letnim okienku transferowym opuszcza trójka bramkarzy. Wolnymi zawodnikami stają się z dniem 1 lipca Dominik Brzozowski oraz Szymon Gniełka. Pierwszy w sezonie 2022/2023 był z Polonii dwukrotnie wypożyczany do klubów 3. ligi. Jesień spędził w Chełmiance Chełm (IV grupa), w której wystąpił w trzynastu meczach, natomiast wiosną reprezentował barwy Stali Brzeg, notując dziewięć występów ligowych w podstawowej jedenastce. Drugi z wymienionych golkiperów po dwunastu występach w barwach Królowej Śląska jesienią, zimą został wypożyczony do MKS-u Kluczbork. Tam jednak popularny Gnieła reprezentował MKS w jedynie pięciu spotkaniach ligowych. Trzecim bramkarzem, który nie będzie w nowym sezonie graczem Polonii Bytom jest Krystian Wieczorek. 21-letni młodzieżowiec zimą został do Bytomia wypożyczony na pół roku z Podbeskidzia Bielsko-Biała i po rozegraniu jednego meczu w Pucharze Polski z GKS-em II Tychy oraz jednym ligowym z Cariną Gubin, żegna się z mistrzem 3. ligi grupy III.

 

Szeregi Polonii Bytom opuszcza również trójka młodzieżowców. Pierwszym z nich jest 20-letni Jakub Siwek, którego drugie podejście do naszej drużyny rozpoczęło się zimą tego roku. W trakcie rundy rewanżowej, urodzony w Piekarach Śląskich zawodnik reprezentował Polonię w siedmiu meczach ligowych, dwukrotnie wychodząc na boisko od pierwszej minuty. W nowym sezonie zawodnik reprezentować będzie IV-ligową Dramę Zbrosławice. Przygoda z Polonią Bytom dobiega końca również u innego z wypożyczonych na rundę wiosenną zawodników. Jakub Kuczera, bo o nim mowa, wystąpił w ośmiu meczach Niebiesko-Czerwonych, w których dwukrotnie – z MKS-em Kluczbork oraz Odrą Wodzisław Śląski – wpisał się na listę strzelców. Na chwilę obecną zawodnik ten powraca z wypożyczenia do Garbarni Kraków. Okres wypożyczenia w Polonii Bytom kończy się również najmłodszemu z zawodników, Mateuszowi Lippowi. 19-letni obrońcę ostatni raz widzieliśmy w kadrze pierwszej drużyny Polonii Bytom jesienią. Łącznie zanotował wówczas jedenaście występów, w tym siedem w wyjściowym składzie. Mateusz już podczas przerwy pomiędzy rundami był bliski powrotu do Schalke, skąd był to Polonii wypożyczony, jednak niemiecki klub zimą wypełnił już limit transferów czasowych, stąd zawodnik drugą część sezonu 2022/2023 spędził w drużynie Juniora Starszego Polonii Bytom.

 

W nowym sezonie nie zobaczymy również w barwach beniaminka eWinner 2. ligi Jakuba Wróbla. 21-letni pomocnik miniony rok spędził na wypożyczeniu w IV-ligowym ROW-ie 1964 Rybnik. Pod koniec rundy jesiennej sezonu 2022/2023, Kuba doznał groźnej kontuzji, które wyeliminowała go z gry z rundy rewanżowej. Obecnie młody gracz jest w trakcie rehabilitacji.

 

Ostatnim zawodnikiem, który na dzień dzisiejszy odchodzi z klubu dwukrotnego Mistrza Polski jest Ruslan Zubkov. Najbardziej doświadczony z wymienionej siódemki gracz reprezentował nasz klub przez ostatni rok. Ukraiński obrońca wystąpił w trzydziestu dwóch spotkaniach ligowych, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców. 31-letniemu defensorowi, który przypomnijmy po awansie z Ruchem Chorzów awansował również na poziom centralny z Polonią Bytom.

 

Kontrakty Dominika Brzozowskiego, Szymona Gniełki, Jakuba Siwka, Jakuba Wróbla oraz Ruslana Zubkova wygasają w dniu 30 czerwca bieżącego roku i nie zostaną przedłużone, natomiast wypożyczenia Krystiana Wieczorka, Jakuba Kuczery a także Mateusza Lippa wraz z końcem miesiąca dobiegają końca.

 

Powyższym zawodnikom dziękujemy za grę w barwach Polonii Bytom oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę