Pierwsze informacje kadrowe przed sezonem 2020/2021

Sezon 2019/2020 to już przeszłość. Niebiesko-czerwoni za chwilę rozpoczną przygotowania do startu nowych rozgrywek, a to oznacza, że czeka nas wszystkich natłok informacji związanych z ruchami kadrowymi w Polonii Bytom. 

 

Pragniemy poinformować, iż dnia 30 czerwca 2020 roku wygasły kontrakty następujących zawodników:

 

  • Wierzbicki Maciej 

29-letni wychowanek GKS Katowice do Bytomia trafił przed sezonem 2018/2019 z miejsca stając się podstawowym bramkarzem drużyny prowadzonej przez ówczesnego szkoleniowca Polonii, a więc Marcina Domagały. Z Maciejem Wierzbickim w bramce niebiesko-czerwoni wywalczyli awans do III ligi, w której w sezonie 2019/2020 zawodnik urodzony w Katowicach rozegrał 6 spotkań.

 

  • Czajkowski Jakub

24-letni środkowy defensywny pomocnik, który przed sezonem 2019/2020 trafił pod skrzydła trenera Kamila Rakoczego z zespołu Ruchu Zdzieszowice. W zakończonych niedawno rozgrywkach popularny “Czaja” zaliczył 16 spotkań w niebiesko-czerwonych barwach stając się ważną postacią bytomskiej drużyny.

 

  • Krakowczyk Łukasz 

22-letni napastnik wypożyczony przed startem rundy wiosennej z gliwickiego Piasta, który jednak przez przedwczesne zakończenie rozgrywek III ligi w sezonie 2019/2020, zanotował na swoim koncie zaledwie jeden występ w niebiesko-czerwonych barwach w spotkaniu z Foto-Higieną Błyskawica Gać. Z dniem 30 czerwca zakończyło się półroczne wypożyczenie zawodnika do “Królowej Śląska”, tym samy Łukasz powraca do drużyny Mistrza Polski.

 

 

Kolejnym zawodnikiem, który opuści szeregi drużyny Kamila Rakoczego będzie napastnik, Piotr Makowski, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Stali Brzeg. Wygasający z dniem 30 czerwca kontrakt zawodnika nie zostanie przedłużony.

 

Pragniemy także poinformować, iż następująca grupa zawodników spędzi najbliższy czas na wypożyczeniach czasowych do innych klubów:

  • Kamil Skrzypiński – Sarmacja Będzin
  • Patryk Krążyński – Orzeł Miedary
  • Marcel Czypionka – zawieszenie gry w piłkę

 

 

Wszystkim wymienionym powyżej zawodnikom, którzy w przednich sezonach reprezentowali barwy Polonii Bytom serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie barwy dwukrotnego Mistrza Polski w piłce nożnej, jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze piłkarskiej! 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę