Pierwszy trening za nami.
Włoka: było to dobre wprowadzenie w okres przygotowawczy

Wczoraj miał miejsce pierwszy trening naszego zespołu. Skupił się on co prawda głównie na testach, które wykażą, w jakiej dyspozycji jest zespół, był jednak też czas na gierkę. Choć jak sam trener przyznał, trening miał luźniejszą formę, a od dziś zespół wejdzie na wyższe obroty.

Odbyliśmy pierwszy trening po paru dniach urlopowych, podczas którego skupiliśmy się przede wszystkim na sprawdzeniu różnic w przygotowaniu motorycznym zawodników w porównaniu do momentu, gdy kończyliśmy rundę. Odbyły się także testy mocy i szybkości. Pierwsze zajęcia miały troszkę luźniejszą formę. Było to dobre wprowadzenie w okres przygotowawczy. Od następnego treningu wchodzimy na wyższe obroty, aby na pierwszy mecz ligowy być w optymalnej dyspozycji – powiedział Tomasz Włoka.

Zawodnicy mieli przygotowane indywidualne rozpiski na czas urlopowy, których się sumiennie trzymali. Wyniki testów miały bardzo obiecujące rezultaty. Nie ma mowy o żadnych drastycznych spadkach. Parametry zawodników były takie, jakich się spodziewaliśmy, jesteśmy zadowoleni z rezultatów – dodał Włoka.

Trener zdradził także plan na okres przygotowawczy. W tym tygodniu trenujemy dokładnie tak, jak to miało miejsce w okresie startowym, czyli raz dziennie. Wyjąkiem jest wtorek, w którym mamy dwie jednostki. Od przyszłego tygodnia rozpoczynamy tak zwany obóz dochodzeniowy, w którego trakcie będziemy trenowali dwa razy dziennie. Później wracamy już do standardowego cyklu jednego treningu dziennie z wyjątkiem podwójnego treningu we wtorki. Każdy mikrocykl będziemy kończyć sobotnią grą kontrolną – stwierdził Włoka.

Kilku zawodników jeszcze nie dołączyło do regularnych treningów z zespołem. O dłuższą przerwę poprosili Krzysztof Hałgas i Damian Celuch, natomiast Norbert Radkiewicz powinien być w pełni dyspozycji od przyszłego tygodnia. Krzysztof Hałgas i Damian Celuch poprosili o kilka dni dłuższego urlopu, dostali na to zgodę, natomiast już od czwartku wracają do treningów. Jeśli chodzi o Norberta Radkiewicza, to jest to kwestia dni, aby mógł wejść w optymalne obciążenia. Liczymy, że od przyszłego tygodnia wróci do treningów z drużyną. Pozostali zawodnicy są do naszej dyspozycji, kwestia czasu, aż zespół będzie w pełni ukształtowany i gotowy – zaznaczył Włoka.

Na pierwszych zajęciach pojawiło się także kilka nowych twarzy. Świeżo zakontraktowany Daniel Iwanek w poniedziałek odbył testy medyczne, a już od dziś rozpoczyna regularne treningi z drużyną. Wśród zawodników testowanych widzieliśmy Michała Koca z Górnika II Zabrze, Alana Jaworskiego ze Znicza Kłobuck oraz Mateusza Danieluka z Polonii Nysa. Ci zawodnicy będą z nami najprawdopodobniej do końca tego tygodnia. Po pierwszym treningu, które opierały się na testach oraz krótkiej grze nie chcemy wyciągać daleko idących wniosków. Chcemy im dać trochę czasu, aby pobyli z zespołem w szatni oraz na boisku. Będziemy się przyglądać ich zachowaniu oraz poruszaniu po boisku. Decyzje powinniśmy podjąć do końca tego tygodnia – zakończył Włoka.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę