Pierwszy zimowy sparing za nami. Polonia Bytom – Unia Racibórz 7:0 (4:0).

Pierwsze przetarcie w 2019 roku już za nami. W zakończonym przed chwilą spotkaniu niebiesko-czerwoni pewnie pokonali zespół Unii Racibórz aż 7:0 (4:0). Bramki dla drużyny trenera Marcina Domagały zdobywali dwukrotnie w pierwszej połowie Stefański oraz Lachowski, natomiast w drugiej połowie trafienia dołożyli Bębenek, Czypionka oraz zawodnik testowany.

W zimowej aurze rozegrany został dzisiejszy sparing z Unią Racibórz. Mróz, a także obfite opady śniegu nie ułatwiały zadania zawodnikom, którzy o godzinie 11:00 wyszli na boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej 1. Od pierwszych minut zdecydowaną przewagę mieli bytomianie, którzy w 23 minucie dopięli swego. Marcin Lachowski odzyskał piłkę na połowie gości, następnie zagrał futbolówkę do Patryka Stefańskiego, który mocnym i precyzyjnym strzałem zdobył pierwszą bramkę dla Polonii w 2019 roku. Dwie minuty później Stefański strzałem głową dołożył drugie trafienie. Ostatnie 10 minut pierwszej połowy należało do kapitana Polonii – Marcina Lachowskiego, który najpierw cudownym strzałem z rzutu wolnego zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy, a następnie wykorzystał rzut karny, ustalając wynik pierwszej połowy na 4:0.

W drugiej połowie w drużynie Polonii nastąpiło kilka zmian. Na boisku pojawili się Wierzbicki, Skrzypiński, Czypionka, Borycka, Fornalczyk, a także kilku zawodników testowanych. W pierwszych minutach drugiej części spotkania dało się zauważyć, że w naszej drużynie brakuje zgrania, jednak z każdą kolejną akcją, bytomianie byli coraz to groźniejsi. W 78 minucie powracający z wypożyczenia z Szombierek Kamil Skrzypiński wdarł się w pole karne, wywalczając rzut karny, który na bramkę zamienił Bębenek. Dwie minuty później byliśmy świadkami najładniejszego trafienia tego przedpołudnia. Marcel Czypionka zdecydował się na uderzenie z powietrza, które wpadło w samo okienko bramki drużyny z Raciborza. Ostatnie słowo należało także do naszej drużyny. Bębenek odzyskał piłkę w polu karnym Unii i zagrał wzdłuż pola karnego do nadbiegającego zawodnika testowanego, który z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania na 7:0.

Zwycięstwo Polonii mogło być zdecydowanie wyższe, jednak zawodnikom trenera Marcina Domagały zabrakło skuteczności. Wysokie zwycięstwo na tle zespołu występującego w IV lidze pokazuje,że przygotowania naszej drużyny idą w odpowiednim kierunku. Już za tydzień kolejny test naszej drużyny, tym razem zmierzymy się III-ligowym Kluczborkiem. Spotkanie rozegrane zostanie w Bytomiu w najbliższą sobotę o godzinie 11:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Piłkarskiej 1.

Polonia Bytom:

Król – Kubik, Matusiak, zawodnik testowany, Ganczarczyk – Budzik, Bębenek, Hałgas, zawodnik testowany, Lachowski, Stefański.

Wystąpili także: Wierzbicki, Skrzypiński K., Czypionka, Borycka, Fornalczyk oraz zawodnicy testowani.

Polonia Bytom – Unia Racibórz 7:0 (4:0)

23′ – Stefański 1-0 (Polonia Bytom)

25′ – Stefański 2-0 (Polonia Bytom)

37′ – Lachowski 3-0 (Polonia Bytom)

40′ – Lachowski 4-0 (Polonia Bytom)

78′ – Bębenek 5-0 (Polonia Bytom)

80′ – Czypionka 6-0 (Polonia Bytom)

81′ – zawodnik testowany 7-0 (Polonia Bytom)

Śnieg i mróz – takie warunki czekały dzisiaj na zespoły Polonii i Unii.

Betclic kod: PBO1920