Piotr Makowski zostaje w Polonii!

25-letni napastnik podpisał nowy kontrakt z naszym klubem.

Nowa umowa Piotra Makowskiego obowiązywać będzie do 30 czerwca 2020 roku. 25-letni napastnik trafił do Bytomia minionej zimy z MKS-u Kluczbork. Wiosną rozegrał w barwach Polonii 19 meczów (14 ligowych, 2 barażowe, 3 w Pucharze Polski) i strzelił 6 goli. Trafił też do siatki w dwóch ostatnich sparingach – z Przemszą Siewierz i Odrą Wodzisław.

W poprzednim sezonie pierwszym wyborem na pozycji nr 9 był Patryk Stefański, ale Piotrek wchodząc z ławki za każdym razem dawał pozytywny impuls, zdobywał bramki. Wraz ze sztabem szkoleniowym przed zamknięciem kadry na najbliższy trzecioligowy rok zastanawialiśmy się, czy Piotrek jest gwarantem goli na tym poziomie. Ostatnie dwa tygodnie utwierdziły nas w przekonaniu, że możemy na niego liczyć; i to nie tylko jako zmiennika, ale też osobę, która będzie walczyć z Patrykiem Stefańskim o miejsce w wyjściowym składzie. Bardzo zaimponował nam w tym okresie przygotowawczym podczas treningów czy sparingów, dlatego przekonał sztab do siebie – mówi Tomasz Stefankiewicz, dyrektor sportowy BS Polonii.

Piotr Makowski pochodzi z Katowic. W seniorskiej piłce występował w rezerwach GKS-u, Szombierkach, Skrze Częstochowa, Karpatach Krosno, Gwarku Tarnowskie Góry, Sarmacji Będzin, MKS-ie Kluczbork, no i Polonii.

„Maku”, gratulujemy nowej umowy z Niebiesko-Czerwonymi i życzymy wielu powodów do radości w nadchodzącym sezonie trzeciej ligi!

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę