Po rocznej przerwie znów zagramy o punkty w Lubinie

Sobota przyniesie nam kolejną dawkę sportowych emocji związanych z występami Niebiesko-Czerwonych. Przed naszymi zawodnikami znów trudne zadanie. Kontynuując serię meczów wyjazdowych zaglądamy tym razem na boisko w Lubinie, gdzie przyjdzie nam zawalczyć o kolejne ligowe punkty.

 

Młodzież ekstraklasowego Zagłębia Lubin w tym sezonie prezentuje się naprawdę solidnie. Przed najbliższą serią gier podopieczni trenera Pawła Sochackiego zajmują w ligowej tabeli pozycję wicelidera, ustępując jedynie Wiśle Puławy. Nasi najbliżsi rywale to także jedna z trzech drużyn, która w tym sezonie nie zaznała jeszcze goryczy porażki, notując w bieżących rozgrywkach dwa zwycięstwa oraz dwa remisy. Zarówno na wyjazdach, jak i w meczach domowych rezerwy Zagłębia zgromadziły w tym sezonie po trzy punkty. W roli gospodarza popularni Miedziowi zremisowali bezbramkowo z KKS-em Kalisz, natomiast tydzień temu pokonali 2:1 zamykającą ligową tabelę Sandecję Nowy Sącz. W szeregach rozgrywających swój drugi sezon z rzędu na poziomie 2. ligi rezerwach lubińskiego klubu znajdziemy zawodników, których z pewnością pamiętamy ze wspólnych potyczek trzecioligowych. Michał Bogacz, Milan Posmyk, Daniel Dudziński czy Adam Ratajczyk w dalszym ciągu są wyróżniającymi się postaciami w drużynie naszego najbliższego rywala, lecz kolejna generacja zdolnych zawodników miejscowej akademii już depcze im po piętach. Można wymienić tutaj strzelającego już bramki na poziomie centralnych 19-letniego napastnika Wojciecha Szafranka czy o rok starszego Pawła Kruszelnickiego, który także na swoim koncie może się już pochwalić trafieniami dla swojej drużyny w rozgrywkach 2. ligi. Warto odnotować, iż od tego sezonu zawodnikiem rezerw Zagłębia Lubin jest Mateusz Lipp, którego kibice Królowej Śląska z pewnością pamiętają z ubiegłych rozgrywek, kiedy przywdziewał barwy naszego Klubu.

 

Przed drużyną prowadzoną przez trenera Adama Burka z pewnością wyczerpujące spotkanie. Zespół Polonii w ostatniej kolejce miał już styczność z drużyną, która nie przegrała jeszcze w tym sezonie meczu. Efekt końcowy nie wyszedł źle, bowiem Niebiesko-Czerwoni długo utrzymywali satysfakcjonujący dla siebie wynik w Stężycy, ostatecznie remisując z niepokonaną w tym sezonie Radunią. Mimo objęcia prowadzenia, następnie grę w osłabieniu, aż wreszcie stratę gola przy bardzo wątpliwym rzucie karnym, nasza drużyna pozostawiła po sobie dobre wrażenie. Sportową złość z braku zwycięstwa nasi będą mogli przełożyć na dobrze im znane boisko w Lubinie, które z pewnością będzie dla nich pomocne w kontekście odniesienia korzystnego dla siebie wyniku. Poloniści przełamali w ubiegłym tygodniu również serię minut bez zdobycia gola. W tym wypadku pomocną dłoń… a raczej nogę wyciągnął na boisku na Kaszubach Tomasz Gajda, skutecznie egzekwując rzut wolny. Dzięki temu, nasz pomocnik ma już na swoim koncie w tym sezonie bramkę oraz asystę. Wyjazd na mecz do Lubina zawsze wiąże się z miłymi wspomnieniami dla Konrada Andrzejczaka. Nasz zawodnik spędził kilka ładnych lat, reprezentując barwy drużyn młodzieżowych Zagłębia, ale również debiutując w zespole z Lubina w rozgrywkach Ekstraklasy. Dwa lata temu Konrada zabrakło na boisku w przegranym przez Polonię meczu ligowym. Trzymamy kciuki, aby tym razem pomógł naszej drużynie w odniesieniu solidnego wyniku.

 

Aby powrócić do wspólnej rywalizacji lubińsko-bytomskiej, musimy cofnąć się do sezonu ligowej 2021/2022, kiedy obie drużyny walczyły jeszcze na poziomie 3. ligi. Wówczas dwukrotnie zwycięsko z rywalizacji wychodzili lubinianie, którzy z Bytomia wywieźli trzy punkty wygrywając 2:1, natomiast u siebie pokonując zespół ówczesnego trenera Polonii, Kamila Rakoczego 2:0.

 

Sędzią głównym sobotniego meczu będzie pan Piotr Pazdecki z Koszalina. Arbiter ten prowadził w tym sezonie dwa mecze na poziomie 2. ligi, w tym przegrane przez Polonistów starcie w Grudziądzu.

 

Zdaniem oficjalnego bukmachera Polonii Bytom, firmy Superbet, nieznacznym faworytem najbliższego spotkania są gospodarze. Zwycięstwo rezerw Zagłębia Lubin wyceniane jest po kursie 2.05. Wygraną Polonii Bytom, Superbet wycenia z kolei po kursie 3.40. Za każdą postawioną złotówkę na podział punktów w sobotnim meczu, Superbet wypłaci Wam 3.50. W Po więcej zdarzeń dotyczących meczu Zagłębie II Lubin – Polonia Bytom, zapraszamy na stronę internetową oficjalnego bukmachera naszego Klubu, firmy Superbet.

 

2. liga, sezon 2023/2024

5. kolejka (13.08.2023 r.)

KGHM Zagłębie II Lubin – BS Polonia Bytom

ul. Marii Skłodowskiej-Curie 98 – Lubin, godz. 17:00

Transmisja: Pilot WP.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę