Podejście pierwsze czas zacząć. LKS Wilki Wilcza – BS Polonia Bytom 27. Kolejka Haiz IV Ligi.

Już jutro w sobotę 26 maja o godzinie 17:00 w Wilczy, nasi zawodnicy staną przed pierwszą szansą zapewnienia sobie zwycięstwa w rozgrywkach II grupy śląskiej Haiz IV ligi, aby jednak tego dokonać, spełnione muszą zostać dwa warunki. Pierwszym z nich jest zwycięstwo podopiecznych Jacka Trzeciaka w starciu z LKS Wilki Wilcza, drugim niezbędnym warunkiem jest strata kompletu punktów zespołu z Bełku, który zmierzy się z Kuźnią Ustroń. Teoretycznie więc już jutro możemy sobie zapewnić udział w czerwcowych barażach o awans do III ligi.

 

Odniesienie zwycięstwa w Wilczy nie będzie należało jednak do łatwych zadań. Nasz jutrzejszy przeciwnik w rozgrywkach Haiz IV ligi zajmuje 5 pozycję z 41 punktami na koncie. Na ten dorobek złożyło się 12 zwycięstw, 5 remisów oraz 9 porażek. W rundzie jesiennej bytomianie po bramkach Kowalczyka i Lachowskiego pokonali zespół Wilków, jednak kibice najbardziej zapamiętali zapewne dość „nerwowe” starcie, które miało miejsce tuż po zakończeniu spotkania, pomiędzy szkoleniowcami obydwu drużyn. Dzisiaj już relacje opiekuna Polonii Bytom, Jacka Trzeciaka, z Witoldem Czekańskim, który prowadzi Wilki, są bardzo dobre. W zespole wspomnianego trenera Czekańskiego kibice Polonii znajdą nazwiska, które zapewne bardzo dobrze znają. Podstawowym napastnikiem jutrzejszych gospodarzy spotkania jest Michał Zieliński, a więc jeden z ulubieńców bytomskich kibiców. Innym zawodnikiem z przeszłością w Polonii jest Łukasz Rylukowski. Wymieniona dwójka nie ma jednak co liczyć jutro na taryfę ulgową, ze strony naszych zawodników.

Niebiesko-czerwoni są w ostatnich tygodniach na fali. Podopieczni Jacka Trzeciaka wygrali już szóste spotkanie z rzędu, pokonując przed tygodniem na wyjeździe Kuźnie Ustroń 5:2. Bramki w tym spotkaniu strzelali: Giełażyn, Kowalczyk, Tylec, Pośpiech, a także Wojtkowiak. Także w jutrzejszym spotkaniu to nasza drużyna będzie niewątpliwie faworytem spotkania. Przed naszymi zawodnikami otworzy się już jutro pierwsza szansa na wygranie rozgrywek, a co za tym idzie, zagwarantowanie sobie miejsca w spotkaniu barażowym o awans do III ligi, by tak się jednak stało, Polonia musi wygrać w Wilczy, a komplet punktów w spotkaniu z Kuźnią, musi stracić Decor Bełk.

Dla zawodników z Wilczy, spotkanie z Polonią Bytom to najważniejsze wydarzenie w historii klubu, w związku z tym naszym zawodnikom nie pozostaje nic innego, jak zepsuć gospodarzom święto i wrócić do Bytomia z kolejnym, 7 już z rzędu kompletem punktów. Naszych zawodników wspierać w jutrzejszym spotkaniu będzie grupa bytomskich kibiców, na której wsparcie, jak zwykle liczy nasz sztab oraz zawodnicy. Początek spotkania LKS Wilki Wilcza – BS Polonia Bytom jutro o godzinie 17:00. Relację live z tego spotkania przeprowadzimy jak zwykle za pośrednictwem naszego kanału na Facebooku. Serdecznie zapraszamy do Wilczy lub przed monitory.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę