Podsumowanie drugiego tygodnia FIFAe Club World Cup i PZPN ePucharu Polski

Obecny tydzień upłynął pod znakiem e-sportowych emocji.  W czwartek Polonia rozgrywała swoje mecze w ramach drugiego tygodnia FIFAe Club World Cup, natomiast w piątek mogliśmy emocjonować się zmaganiami na krajowym podwórku z okazji PZPN ePucharu Polski.

Niebiesko-Czerwoni swoje e-sportowe zmagania rozpoczęli w czwartek (7.01), w ramach kwalifikacji do FIFAe Club World Cup. Oto skład naszej dywizji podczas drugiego tygodnia rozgrywek:

  • ELITECERTI SPORTS LIMITED
  • Tundra Esports EU
  • Team Exeed
  • Entropiq
  • Team Vrkolak
  • Belfast Storm
  • AS Monaco Esports

Rozgrywki toczyły się w drabince podwójnej eliminacji, z której dwa najsłabsze zespoły żegnały się z turniejem, natomiast dwie pierwsze ekipy awansowały do Dywizji 1.

Zwycięzcą pojedynczego spotkania zostawał zespół, który wygrał dwa spotkania. W przypadku wygrania tylko jednego meczu,  rozgrywany był trzeci, decydujący o finalnym zwycięstwie. (system BO3)

link do drabinki (Conference 3, Division 2)

Losowanie nie było dla nas łaskawe, trafiliśmy na jeden z najlepszych zespołów w Europie, który zanotował delikatny falstart w pierwszym tygodniu, przez co został relegowany do Dywizji 2. Drużyną ta to Tundra Esports EU, w składzie: Damian “damie” Augustyniak oraz Nathan “Herozia” Gil. Spotkanie to było bardzo zacięte. Dwa pierwsze spotkania (1:5, 3:2) nie dały rozstrzygnięcia, dlatego potrzebna była dogrywka. W trzecim, decydującym meczu to nasz reprezentant, Piotr “pitereKq” Kochan miał optyczną przewagę, jednak nie zdołał rozstrzygnąć meczu do 90. minuty. Przy stanie 2:2 potrzebna była dogrywka, w której francuz zdobył gola na wagę zwycięstwa w 120+1′ minucie.

Wobec takiego obrotu spraw, Polonia grała mecz o być albo nie być w całym turnieju. Naszym przeciwnikiem był irlandzki Belfast Storm. Niebiesko-Czerwoni wygrali to spotkanie 2:0 (5:3, 3:2), czym zapewnili sobie byt w najbardziej prestiżowych rozgrywkach e-sportowych dla klubów i organizacji e-sportowych.

Ostatnim spotkaniem tego dnia było starcie z Entropiq, w którym bytomianie musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 0:2 (1:4, 1:2). Kolejne spotkania na europejskich wirtualnych murawach przewidziane są na dni: 14.01 i 15.01.

PZPN ePuchar Polski

Piątek (8.01) upłynął pod znakiem emocji na krajowym podwórku. W tych rozgrywkach postanowiliśmy zagrać duetem składającym się z e-sportowca oraz piłkarza pierwszego zespołu. Takim oto sposobem w ePucharze Polski w Niebiesko-Czerwonych barwach zagrali: Michał “Michaś” Pałka oraz Jakub Wróbel.

Losowanie pierwszej rundy zwiastowało ogromne emocje, bowiem naprzeciwko Polonistów stanęli reprezentanci Górnika Zabrze.

Polonia jednak nie pozostawiła złudzeń, który zespół był lepszy. Mecz zakończył się pewnym zwycięstwem 6:2 (6:1, 0:1).

O awansie do najlepszej szesnastki w kraju miała decydować runda druga, w której Polonia grała ze SKRA Częstochowa. Zespół ten wygrał aż 11:3 z GKS Katowice. Zwiastowało to trudny i szalenie zacięty mecz. Przedmeczowe przewidywania znalazły swoje odzwierciedlenie na boisku. Rywale byli bardzo dobrze dysponowani i finalnie wygrali 5:2 (2:2, 3:0), czym zapewnili sobie miejsce w 1/8 PZPN ePucharu Polski.

Spotkania te z całą pewnością były bardzo dobrą lekcją dla naszego klubu, który stawia dopiero pierwsze kroki w tej nowej dla niego dziedzinie.

Dziękujemy wszystkim kibicom za obecność oraz doping podczas transmisji.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę