Podsumowanie okresu przygotowawczego

Zawodnicy Polonii Bytom przygotowania do rundy jesiennej rozpoczęli w środę 29 czerwca.

Na dzień dzisiejszy w szeregi bytomskiego klubu wstąpili: Piotr Ceglarz (Nadwiślan Góra), Michał Chrabąszcz (Radomiak Radom), Marek Szyndrowski (Ruch Chorzów), Jakub Kuzdra (Piast Gliwice), Matko Perdijić (Zagłębie Sosnowiec), Sławomir Musiolik (Zagłębie Sosnowiec) i Krystian Tomaszewski (Elana Toruń). Z wypożyczenia do Szombierek Bytom wrócił Dawid Skrzypiński.

Z klubem pożegnali się Daniel Kutarba, Łukasz Grube, Adrian Krysian, Dariusz Zapotoczny, Andrzej Piecuch, Daniel Ciechański, Łukasz Zakrzewski i Sebastian Pączko.

Od momentu rozpoczęcia przygotowań piłkarze Polonii Bytom rozegrali dwa mecze towarzyskie, dwa w mecze w ramach Pucharu Polski oraz kilka gier wewnętrznych.

W Rybniku drużyna prowadzona przez trenera Ireneusza Kościelniaka spotkała się z Odrą Opole, gdzie w meczu kontrolnym uległa rywalom 0:3. W środę 20 lipca w sparingu drużyna Polonii Bytom zremisowała z Sołą Oświęcim 2:2.

W rundzie wstępnej Pucharu Polski po rzutach karnych bytomianie wyeliminowali zespół Świtu Skolwin i awansowali do I rundy.  W 1/32 Pucharu Polski zespół trenera Kościelniaka przegrał z KKS-em Kalisz 0:1 i odpadł z rozgrywek.

Już w najbliższą niedzielę (31.07.2016) bytomianie rozegrają pierwszy mecz o mistrzostwo II ligi. Ich rywalem będzie Polonia Warszawa.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę