Podsumowanie pierwszej rundy FIFAe Club World Cup

W czwartek nasz zespół rozgrywał pierwsze esportowe spotkania o stawkę. W ramach kwalifikacji do klubowych mistrzostw świata podejmowaliśmy: Burnley FC Academy, Standard Liège oraz AS Monaco Esports. Przybliżymy dziś państwu rezultaty ostatnich spotkań oraz formę samych rozgrywek.

Polonia została przydzielona do Konferencji 3, dywizji 2, w której znalazły się takie zespoły jak:

  • ELITECERTI SPORTS LIMITED
  • Standard Liège
  • Serious Esports
  • Burnley FC Academy
  • 11M Academy
  • Belfast Storm
  • AS Monaco Esports

Sama rozgrywka oparta jest o drabinkę podwójnej eliminacji, która jest losowana przed poszczególnym tygodniem rozgrywek (kolejne starcia naszego zespołu planowane są na 7-8.01.2021r.). Zwycięża ten zespół, który wygra dwa spotkania (system BO3), jeżeli na jednej platformie wygra zespół 1, a na drugiej zespół 2, wówczas system losuje platformę decydującego o zwycięstwie, trzeciego spotkania. Poniżej przedstawiamy drabinkę wylosowaną w pierwszej rundzie:

Link do witryny z drabinką (Conference 3, Division 2)

Jak widzimy w drabince wygranych Polonia Bytom skrzyżowała rękawice z Burnley FC Academy, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2: 2:3 na platformie PS4, 2:5 na platformie Xbox One, za każde zwycięstwo zespół otrzymuje 3 punkty, w drabince wpisywana jest zdobyta ilość punktów za każde spotkanie.

Dwa najsłabsze zespoły spadają do Dywizji 3, dlatego po porażce w pierwszym meczu Niebiesko-Czerwoni musieli zwyciężyć swoje spotkanie, żeby utrzymać się w Dywizji 2. Naszym rywalem był belgijski Standard Liège, z którym zwyciężyliśmy 2:0: 2:0 na platformie PS4, 4:2 na platformie Xbox One. Zwycięstwo to oznaczało, że możemy być pewni utrzymania, jednak w dalszym ciągu liczyliśmy się w walce o awans do Dywizji 1. Tym razem naszym rywalem był zespół AS Monaco Esports, z którym niestety przegraliśmy 0:2: na platformie PS4 1:2 po dogrywce, 2:4 na platformie Xbox One

Tym samym pierwsza runda dobiegła końca, niemniej bytomski zespół mierzył się z zespołami posiadającymi spore doświadczenie i swoje dedykowane akademie dla sportów elektronicznych. Cieszy fakt obiecującej postawy naszych podopiecznych: Michała „Michaś” Pałki oraz Piotra „pitereKq” Kochana w tych debiutanckich dla naszego klubu pojedynkach. Kolejne esportowe emocje przy udziale Niebiesko-Czerwonych będziecie mogli śledzić na naszym kanale Facebook już po nowym roku.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę