Podsumowanie weekendowych sparingów Akademii (12-13.02)

Kolejny weekend przyniósł za sobą wiele rozegranych minut wśród drużyn naszej Akademii. Poniżej znajdziecie pełen harmonogram występów zespołów młodzieżowych Polonii Bytom.

 

Po powrocie do zajęć, drużyna Trampkarzy C1 z rocznika 2007 odniosła drugie zwycięstwo w czasie swoich zimowych gier kontrolnych. Podopieczni trenera Krzysztofa Hałgasa zdecydowanie pokonali swoich rówieśników z AP Gliwice aż 12:2 (6:0).

 

Pomeczowy komentarz trenera drużyny, Krzysztofa Hałgasa:

Całe spotkanie było pod naszą pełną kontrolą, więc jestem z niego bardzo zadowolony. Budujące jest to, że większość bramek strzeliliśmy po składnych akcjach całego zespołu. Coś, co wychodzi w treningu, zostaje przełożone na mecz. Mam nadzieję, że tak też będzie wyglądało w kolejnych potyczkach sparingowych naszego zespołu.

Aktualnie chłopcy mają ferie i kilka dni wolnego. Po powrocie do zajęć czekają nas sparingi z mocniejszymi rywalami i mam nadzieję, że gra będzie na podobnym poziomie, jak na meczu z zespołem z Gliwic.

 

AP TEAM GLIWICE – BS POLONIA BYTOM 2:12 (0:6)

bramki: Lefańczyk x3, Siudak x2, Bajerkiewicz x2, Werenc x2, Mirowski, Miller, Imiołczyk

Skład: Wollny – Ferster, Streicher, Miller, Lipiński, Spendel, Mirowski, Bajerkiewicz, Werenc, Lefańczyk, Siudak oraz Chojnowski, Konieczny, Tkocz, Imiołczyk, Kubów. Trener: Krzysztof Hałgas.

 

 

Do niezwykle interesującego starcia doszło w sobotnie przedpołudnie na obiekcie przy ul. Piłkarskiej. Zespół Juniora Starszego z roczników 2003/2004 rywalizował w sobotnim meczu kontrolnym z walczącym o awans do IV ligi, Orłem Miedary. Mecz zakończył się wygraną bardziej doświadczonych zawodników zespołu Ligi Okręgowej, a na boisku w barwach gości zagrali jako zawodnicy trenerzy grup młodzieżowych naszej Akademii Piłkarskiej, Piotr Konieczny oraz Sebastian Foszmańczyk.

 

Pomeczowy komentarz asystenta trenera drużyny A1, Wojciecha Mroza:

Zależało nam na tym, aby rozegrać ten mecz z bardzo dobrym piłkarsko przeciwnikiem. Ułożyliśmy skład na to spotkanie tak, aby zawodnicy rozegrali mecz w przedziale minutowych 60/30. Uważam, że pierwsza połowa była w naszym wykonaniu bardzo dobra, z czego możemy być zadowoleni. Bramki padały po składnych akcjach i przemyślanych działaniach. W drugiej połowie szanse dostali zawodnicy, którzy teoretycznie grali ostatnio mniej. Cieszymy się, że wszyscy zawodnicy zeszli z boiska zdrowi, obyło się bez kontuzji, bo kończymy pewien okres ciężkich przygotowań.

 

BS POLONIA BYTOM – LKS ORZEŁ MIEDARY 2:4 (2:0)

bramki: Bardl x2

Polonia: Smółka – Sojka, Gocyk, Lazaj, Przybylski – Wójcik, Kozicki, Fedak, Szczypiński, Dudek – Bardl oraz Pytel, Bobiński, Mandla, Maśnica, Sęk, Chojnowski, Lewandowski, Łosik, Hajduk. Trener: Wojciech Mróz.

 

 

Ważne i motywujące do dalszej pracy zwycięstwo odnieśli w sobotniej grze kontrolnej zawodnicy z grupy Juniora Młodszego. Prowadzona przez trenerów Aleksandra Mużyłowskiego oraz Daniela Srokę drużyna z roczników 2005/2006 pokonała na wyjeździe Ruch Radzionków 4:2.

 

Pomeczowy komentarz asystenta trenera drużyny, Daniela Sroki:

Mecz stał na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy momentami grali wręcz koncertowo. Razem z trenerem Mużyłowskim jesteśmy zadowoleni z realizacji taktyki i założeń meczowych. Potrafiliśmy się utrzymać przy piłce i kontrolować przebieg spotkania, co cieszy tym bardziej, że Ruch jest drużyną pierwszoligową.

 

KS RUCH RADZIONKÓW – BS POLONIA BYTOM 2:4 (1:2)

bramki: Chojnowski x2, Skórka, Topolewski

Skład: Drohobycki – Zieliński, Topolewski, Olejniczak, Maśnica, Sadkowski, Brzezina, Skórka, Chojnowski, Sęk, Łosik oraz Zagórski, Lazaj, Caban, Jaworski, Sondaj, Obstój, Cichy, Jegerczyk. Trenerzy: Aleksander Mużyłowski oraz Daniel Sroka.

 

 

Również w sobotę w meczu towarzyskim ze swoimi rówieśnikami z SMS-em Tychy spotkała się nasza drużyna z rocznika 2013. Nasi młodzi, niebiesko-czerwoni zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, czego dowodem były nieustające brawa ze strony kibiców – rodziców.

 

BS POLONIA BYTOM – SMS TYCHY

Skład: Wiechowski, Arkhypov, Uryć, Matunin, Korzeniowski, Niedźwiedź, Haberstock, Pawłowski, Fysz. Trener: Dawid Mróz.

 

 

Kolejną grę kontrolną mają na swoim koncie również nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2014. Podopieczni trenera Pawła Leksego zmierzyli się w grze kontrolnej ze starszym o rok zespołem z naszej Akademii.

 

Pomeczowy komentarz trenera drużyny, Pawła Leksego:

W sobotni poranek rozegraliśmy sparing z rocznikiem 2013. Dwie godziny ciągłego grania przyniosło wiele bramek, pomimo dużej przewagi fizycznej naszych przeciwników. Ciężka praca powoduje indywidualne postępy naszych zawodników, co świetnie pokazał sobotni sparing.

 

BS POLONIA BYTOM 2013 – BS POLONIA BYTOM 2014

Skład: Grzelak, Kołodziej, Wierzba, Polok, Wcisło, Madej, Włodarczyk. Trener: Paweł Leksy.

 

 

Przed feriami zespół Młodzika Starszego z rocznika 2009 rozegrał dwa mecze kontrolne. W czwartek podejmował swoich rówieśników z Zagłębia Sosnowiec, z którymi nasza młoda drużyna przegrała niestety 0:3 W sobotę natomiast podopieczni trenera Szymona Morgały zremisowali bezbramkowo z Gwiazdą Ruda Śląska. W drugim tygodniu ferii zimowych zespół wraca po krótkiej przerwie do treningów.

 

BS POLONIA BYTOM – AP ZAGŁEBIE SOSNOWIEC 0:3

BS POLONIA BYTOM – GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA 0:0

Skład: Sieroń, Chaber, Gil, Związek, Kaczmarczyk, Kleta, Kurzak, Walczyszewski, Winkler, Dzieciaszek, Jedynak, Dereń, Dudziuk, Walczyszewski, Michalak, Friemel. Trener: Szymon Morgała.

 

 

W sobotę rocznik 2010 rozegrał kolejny mecz kontrolny. Tym razem drużyna wybrała się do Gliwic żeby zmierzyć się z Piastem. Obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko, w którym mogły zaprezentować cały swój piłkarski kunszt.

GKS PIAST GLIWICE S.A. – BS POLONIA BYTOM

Skład: Streicher, Pałka – Kasprzyczak, Krakowiak, Nowak, Brygoła, Orligóra, Cofała, Golec, Skrzypiński, Mrosek, Dąbrowski, Jeziorowski, Pączkowski, Daniel, Swęd, Machaczek, Benvenuto, Trener: Piotr Konieczny.

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę