Podsumowanie weekendowych sparingów Akademii (15-16.01)

Za nami drugi weekend występów naszych drużyn młodzieżowych na zielonych boiskach w tym roku. Nasze drużyny szlifują swoją formę przed kolejnymi ważnymi wyzwaniami. W ostatnich dniach okazję na sprawdzenie się na tle rywala miały trzy nasze zespoły.

 

Na swój drugi mecz kontrolny tej zimy, rocznik 2009 wyjechał w sobotę do Tychów, aby zmierzyć się tam z  wymagającym przeciwnikiem, jakim był APN SMS Tychy. Oprócz dobrej pierwszej tercji, w drugiej i trzeciej gospodarze pokazali swoją przewagę, wygrywając całe spotkanie 11:1. Drużyna trenera Szymona Morgały z pewnością się nie załamuje i pracuje dalej, wyciągając z porażki odpowiednie wnioski na przyszłość!

 

APN SMS TYCHY – BS POLONIA BYTOM

Bramka: Kamil Gromadzki.

Skład: Sieroń, Chaber, Gil, Gromadzki, Winkler, Związek, Golda, Kaczmarczyk, Friemel, Jedynak, Durzyński, Proracki, Walczyszewski, Kurzak, Dereń.

 

 

 

Od mocnego uderzenia rozpoczęła swoją zimową serię gier kontrolnych drużyna Juniora Młodszego z roczników 2005/2006. Zespół trenerów Aleksandra Mużyłowskiego oraz Daniela Sroki wysoko pokonał w sobotnim meczu kontrolnym na obiekcie przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu KS MOSiR Sparta Zabrze 7:0. Początek zimowych przygotowań to dla każdej z drużyn ważny moment. Liczymy, że forma w kolejnych spotkaniach nasza młoda drużyna zagra również efektownie, jak w sobotę!

 

BS POLONIA BYTOM – KS MOSIR SPARTA ZABRZE

Bramki: Sęk x3, Skórka x2, Caban, Brzezina.

Skład: Hajduk – Olejniczak, Maśnica, Lazaj, Zieliński – Topolewski, Sadkowski, Brzezina – Skórka, Sęk, Chojnowski oraz Jaworski, Caban, Jegerczyk, Sondaj.

 

 

 

Kolejne ważne doświadczenie zebrali w ten weekend także młodzi zawodnicy naszej Akademii z rocznika 2013, którzy rywalizowali w meczu kontrolnym ze swoimi rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Zagłębia Sosnowiec. Na obiekcie sportowym przy ul. Piłkarskiej w Bytomiu była okazja na zabawę, ale i na poważne podejście do obowiązków. Finalnie każda z drużyn wyniosła z tej przyjacielskiej rywalizacji dużo wiedzy, która przyda się z pewnością jednej i drugiej drużyny w kolejnych meczach.

 

BS POLONIA BYTOM – AP ZAGŁEBIE SOSNOWIEC

Skład: Wiechowski, Arkhypov, Korzeniowski, Fysz, Haberstock, Niedźwiedź, Stasiak, Pawłowski, Grzelak.

 

Komentarz trenera drużyny, Dawida Mroza:

Bardzo udany mecz z bardzo dobrym zespołem jakim jest Zagłębie. Takie mecze kontrole cieszą najbardziej, ponieważ dzieci najwięcej z takich spotkań wynoszą i najbardziej przy nich się rozwijają.”

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Betclic kod: PBO1920