Podsumowanie weekendowych sparingów Akademii (19-20.02)

Za nami czas ferii zimowych. Oprócz czasu spędzonego na rodzinnych wycieczkach, drużyny Akademii Piłkarskiej Polonii Bytom rozgrywały również swoje mecze kontrolne. Sprawdźmy, jak potoczyły się ich boiskowe losy.

 

W środę doszło do ciekawego meczu kontrolnego z udziałem naszych zawodników z roczników 2005/2006. W rozgrywanym na obiekcie w Bytomiu-Miechowicach, drużyna Juniora Młodszego Polonii Bytom zremisowała 1:1 ze swoimi rówieśnikami z Górnika Zabrze.

 

Pomeczowy komentarz trenera drużyny, Aleksandra Mużyłowskiego:

Pierwszy, bardzo wymagający sparing z drużyną, która gra o dwie klasy rozgrywkowe wyżej od nas. Z trenerem Danielem Sroką wyszliśmy na to spotkanie bardzo spokojni, ponieważ w ostatnim czasie nasi zawodnicy pracują bardzo rzetelnie.

Przedstawiliśmy im założenia, aby przed meczem skupili się na celach zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Przez pierwsze pół godziny mogliśmy być zadowoleni z poczynań naszych podopiecznych. Na tle drużyny Górnika wyglądaliśmy jak drużyna równorzędna. Po upływie pół godziny gry Górnik przejął inicjatywę, czego wynikiem była bramka dla gości. W drugiej połowie zarówno my, jak i Górnik dokonaliśmy zmian i mecz się bardziej wyrównał. Cieszymy się bardzo, że chłopcy, którzy pukają do pierwszej jedenastki, pokazali się znów z dobrej strony, skutecznie goniąc wynik. Duży szacunek dla nich.

 

BS POLONIA BYTOM – GÓRNIK ZABRZE S.A. 1:1 (0:1)

bramka: Maśnica.

Skład: Drohobycki – Olejniczak, Lazaj, Maśnica, Zieliński – Topolewski, Brzezina, Skórka, Łosik, Sęk – Chojnowski oraz Sondaj, Caban, Obstój, Sadkowski, Jegerczyk, Mirowski, Miller. Trenerzy: Aleksander Mużyłowski oraz Daniel Sroka.

 

 

 

Dużo dobrej energii zostawiły dziś na placu gry nasze Żaki z rocznika 2014, którzy zmierzyli się podczas gry kontrolnej ze swoimi rówieśnikami z Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów.

 

Pomeczowy komentarz trenera drużyny Żaków, Pawła Leksego:

Kolejny sparing za nami. Tym razem z bardzo uznaną marką piłkarską, jaką jest Ruch Chorzów. Dziś to także kolejna cenna lekcja i zdobyte doświadczenie przez młodych zawodników Polonii

 

BS POLONIA BYTOM – AP RUCH CHORZÓW

Polonia: Grzelak, Uryć, Turek, Wierzba, Kołodziej, Kucia, Polok. Trener: Paweł Leksy.

 

 

 

Kolejny, wygrany sparing ma na swoim koncie podczas zimowego okresu przygotowawczego nasza drużyna Juniora Młodszego. Zawodnicy z roczników 2005/2006 pokonali w sobotę w grze kontrolnej zespół Akademii Piłkarskiej ZIOMKI z Rzeszowa 4:3. Warto zaznaczyć, że również w sobotnim sparingu udział wzięli nasi młodzi zawodnicy z rocznika 2007.

 

BS POLONIA BYTOM – AP ZIOMKI RZESZÓW 4:3

bramki: Obstój, Chojnowski, Lazaj, Maśnica.

Skład: Zagórski – Jaworski, Maśnica, Miller, Olejniczak- Sęk, Sadkowski, Sondaj, Mirowski, Caban – Obstój. Grali także : Jegerczyk, Lazaj, Zieliński, Topolewski, Skórka, Brzezina, Łosik, Chojnowski, Siudak, Bajerkiewicz, Cichy. Trenerzy: Aleksander Mużyłowski oraz Daniel Sroka.

 

 

Wszystkie filmy

 Polonia Bytom Fanshop

Miejsce na twoją reklamę